PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pieaug veselības apdrošināšanā izmaksātās atlīdzības

Doctus
Pieaug veselības apdrošināšanā izmaksātās atlīdzības
Freepik
Veselības apdrošināšana ir lielākais apdrošināšanas veids Latvijā un šis apdrošināšanas segments pastāvīgi aug. Tā, piemēram, BALTA dati liecina, ka 2023. gadā tā veselības apdrošināšanas atlīdzībās ir izmaksājusi par 35% vairāk nekā gadu iepriekš – vidēji 73 tūkstošus eiro dienā.

Pieprasītāko ambulatoro maksas pakalpojumu klāstā dominē ultrasonogrāfijas izmeklējumi un ārstu speciālistu konsultācijas, galvenokārt ginekologa, neirologa, traumatologa un dermatologa konsultācijas. Būtiski biežāk tiek veikti arī augsto tehnoloģiju izmeklējumi – magnētiskā rezonanse un kuņģa un zarnu trakta endoskopiskie izmeklējumi, un arī būtiski ir palielinājies laboratorisko izmeklējumu apjoms.

Kā norāda BALTA, tad 2023. gadā veselības apdrošināšanas atlīdzībās tā  ir izmaksājusi par 35% vairāk nekā gadu iepriekš. To galvenokārt ietekmē divi faktori. Pirmkārt, palielinoties klientu lokam, ir pieaugušas  arī klientiem izmaksātās atlīdzības.  Otrkārt, 2023. gadu iezīmējusi pēdējā desmitgadē lielākā inflācija polisēs ietvertajiem veselības apdrošināšanas pakalpojumiem. Pretēji energoresursu un degvielas cenu kritumam ārstu speciālistu konsultāciju un zobārstniecības pakalpojumu izmaksas turpina augt un būtiski ietekmē gan inflācijas rādītājus veselības aprūpes nozarē, gan pat patēriņa cenu izmaiņas Latvijā kopumā. Visstraujāk aug ārstu speciālistu konsultāciju, ultrasonogrāfijas izmeklējumu, ar darba vides faktoriem saistīto obligāto veselības pārbaužu un zobārstniecības pakalpojumu cenas.