PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

RSU prestižajā Times Higher Education reitingā

Doctus
RSU prestižajā <em>Times Higher Education</em> reitingā
RSU
Rīgas Stradiņa universitāte iekļuvusi prestižajā augstskolu reitingā Times Higher Education (THE) un ierindota starp 501-600 labākajām universitātēm pasaulē. Turklāt novērtēta kā labākā universitāte Latvijā.

Līdz šim nevienai no Latvijas augstskolām THE pasaules universitāšu reitingā nebija izdevies ierindoties tik augstā vietā. RSU rezultāts ir otrs labākais starp Baltijas valstu augstskolām.

Visaugstāko rezultātu RSU izdevies sasniegt zinātnisko publikāciju citējamības rādītājā, iegūstot 82,1 punktu, kas šajā individuālajā kategorijā RSU ierindo 252. vietā pasaulē. Reitinga veidošanā zinātnisko publikāciju analīze tiek balstīta uz izdevniecības Elsevier bibliogrāfiskās un citēšanas informācijas datubāzes Scopus datiem.

Otrs labākais rezultāts sasniegts rādītājā starptautiskums, kur tiek vērtēta gan augstskolu spēja piesaistīt ārvalstu studentus un mācībspēkus, gan tiek aprēķināts zinātnisko publikāciju īpatsvars, kurām ir vismaz viens starptautisks līdzautors. Šajā rādītājās RSU saņēmusi 73,9 punktus, kā rezultātā ir ierindota 267. vietā pasaulē.

Sastādot reitingu, augstskolas tiek izvērtētas pēc 13 kritērijiem piecās galvenajās augstākās izglītības izcilības jomās:

  • mācīšana jeb mācību vide un reputācija;
  • pētniecība jeb tās intensitāte, ienākumi un reputācija;
  • citējamība jeb pētniecības ietekme;
  • starptautiskā perspektīva jeb ārvalstu personāla
  • studentu proporcija kā arī starptautiskā sadarbība;
  • ieņēmumi no nozares jeb zināšanu nodošana.

Līdz ar RSU reitingā iekļautas vēl trīs augstskolas no Latvijas – 601.-800. vietu ieņem Latvijas Universitāte, 1001.-1200. vieta ir Rīgas Tehniskajai universitātei, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātei ir 1201+ vieta. Tartu Universitāte ir novērtēta visaugstāk, ieņemot 251.-300. vietu.

THE World University Rankings 2022 šogad iekļautas vairāk nekā 1600 augstākās izglītības iestādes no visas pasaules. 

Jaunākie THE World University Rankings rezultāti pieejami šeit.