PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Sarunu stundu par vakcīnām noskatījās gandrīz 24 tūkstoši skolēnu

Doctus
Sarunu stundu par vakcīnām noskatījās gandrīz 24 tūkstoši skolēnu
Freepik
Sarunu stundu, kas noriisnājās 13. novembrī tiešraidē klausījās 23 959 unikālo dalībnieku un kopumā tika saņemti vairāk nekā 800 jautājumu.

Sarunu stunda bija paredzēta 12-18 gadus veciem jauniešiem, un tā notika portālā “Delfi.lv”, “stasti.lv”, NVD, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Valsts izglītības un satura centra (VISC) tīmekļa vietnē un sociālajos tīklos, kā arī tiešraides links bija pieejams visām skolām. Direktori bija mudināti šo tiešraides sarunu iekļaut 13. novembra stundu sarakstā.

Sarunu stundā jauniešus uzrunāja bērnu un jauniešu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs un jaunā zinātniece Laura Ansone. Jautājumu un atbilžu sesijā pievienojās profesore Dace Zavadska.  Tālāk sarunu varēja turpināt klātienē pēc pedagoga ieskatiem un iespējām. 

“Iemaņas izprast savas emocijas, to lomu mūsu izvēlēs, orientēties plašā informācijas apjomā, izsvērt dažādus faktus un pieņemt zinātnē balstītus lēmumus ir svarīga ne tikai, ja runājam par vakcināciju vai Covid-19. Šīs ir iemaņas, kas ir svarīgas teju jebkurā dzīves jomā,” uzsvēra bērnu un pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs. 

Līdz tiešraides beigām tika saņemti ap 800 jautājumiem, uz biežāk uzdotajiem jautājumiem atbildes NVD ar VISC starpniecību nodos klašu audzinātājiem. Sarunu stundas ieraksts būs pieejams ikvienam VISC tīmekļa vietnē.