PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Sešiem jaunajiem ķīmijas un bioloģijas skolotājiem pasniedz stipendijas

Doctus
Sešiem jaunajiem ķīmijas un bioloģijas skolotājiem pasniedz stipendijas
AS Olainfarm
29.aprīlī trīs izcilākajiem jaunajiem ķīmijas un trīs bioloģijas skolotājiem pasniegtas Latvijas zāļu ražotāja AS “Olainfarm” un SIA “Centrālā laboratorija” stipendijas 3000 eiro apmērā katram, kopsummai sasniedzot 18 000 eiro.

Izvērtējot pretendentu sekmes un motivācijas vēstules, šogad stipendijas “Starp mums ir ķīmija!” saņēma Latvijas Universitātes studenti Niks Grīnbergs, Agnese Bicāne, Tīna Deina Kukurīte un Gustavs Daniels Loris, kā arī Rīgas Tehniskajā universitātē studējošie Artjoms Ubaidullajevs un Alise Anna Stīpniece-Jekimova.

"Secinājums patiesībā ir ļoti vienkāršs - ja nav skolotāja, nav arī Latvijas ekonomikas izaugsmes iespēju. Tāpēc mums ir svarīgi jau tagad praktiski atbalstīt jaunos skolotājus viņu turpmākajā ceļā un darbā, pasakot un reāli parādot, ka viņi ir vajadzīgi, gaidīti un novērtēti,” norāda AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

“Starp mums ir ķīmija!” ir ilgtermiņa stipendiju programma topošajiem skolotājiem, ko 2023. gadā pēc uzņēmuma akcionāru iniciatīvas sāka “Olainfarm”. Kopējais “Starp mums ir ķīmija!” stipendiju fonds piecu gadu periodam veido 135 000 eiro. Programmā piecu gadu laikā “Olainfarm” investēs 75 000 eiro, katru gadu piešķirot piecas 3000 eiro stipendijas jaunajiem ķīmijas skolotājiem. Savukārt “Centrālā laboratorija” šim mērķim nākamo četru gadu laikā plāno novirzīt 60 000 eiro, katru gadu pasniedzot piecas stipendijas bioloģijas skolotājiem. Pērn tika pasniegtas piecas stipendijas ķīmijas skolotājiem, bet no šā gada 10 jaunie izcilākie speciālisti katru gadu tiks sveikti ar īpašām stipendijām. Sešas stipendijas tiek pasniegtas pavasarī, bet vēl četras rudenī.

"Mēs kā Latvijas darba devējs, kas nodarbina vairāk nekā 750 cilvēkus, jau šobrīd saskaramies ar speciālistu trūkumu darba tirgū. Pat situācijā, ja strauji uzlabosies demogrāfiskie rādītāji, bērni un jaunieši kādam būs jāmāca. Jauno skolotāju enerģija un jaunrades spēks izglītības sistēmā pašlaik ir vitāli nepieciešams,” tā SIA “Centrālā laboratorija” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

Šajā pavasarī stipendijas no “Olainfarm” 3000 eiro apmērā saņēma Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes students, pamatskolas “Rīdze” un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas ķīmijas, fizikas un ģeogrāfijas skolotājs Niks Grīnbergs, Rīgas Tehniskās universitātes Dabaszinātņu un tehnoloģijas fakultātes students, Inženierzinātņu vidusskolas padziļinātā ķīmijas kursa skolotājs Artjoms Ubaidullajevs un Latvijas Universitātes projekta "Mācītspēks" indukcijas gada studente, Jēkabpils 2. vidusskolas un Ābeļu pamatskolas ķīmijas skolotāja Agnese Bicāne.

Savukārt “Centrālā laboratorija” 3000 eiro lielo stipendiju piešķīra Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes studentei un Smiltenes vidusskolas bioloģijas skolotājai Tīnai Deinai Kukurītei, Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes studentam Gustavam Danielam Lorim un Rīgas tehniskās universitātes Dabaszinātņu un tehnoloģijas fakultātes studentei un Elizabetes Āgenskalna privātās vidusskolas bioloģijas skolotājai Alisei Annai Stīpniecei-Jekimovai.