PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Stradiņa slimnīcā no viena donora veiksmīgi veiktas piecas transplantācijas operācijas

Doctus
Stradiņa slimnīcā no viena donora veiksmīgi veiktas piecas transplantācijas operācijas
PSKUS
Pateicoties kāda donora tuvinieku piekrišanai orgānu ziedošanai, Stradiņa slimnīcā veiktas piecas transplantācijas operācijas. Lai process noritētu iespējami ātrāk, tika piesaistīts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kas palīdzēja nodrošināt orgānu, medicīniskā aprīkojuma un personāla transportēšanu.

Vairāku orgānu izņemšanas operācija notika 2024.gada 15.martā vienā no Latvijas reģionālajām slimnīcām, kad vienlaicīgi tika iegūti četri transplantējami orgāni un audi. Tas ļāva Stradiņa slimnīcā veikt sirds pārstādīšanu, aknu transplantāciju, jaunu orgānu saņēma divi nieru pacienti, bet vienam pacientam tika veikta radzenes transplantācijas operācija.  

Stradiņa slimnīca un donora orgānu saņēmēji ir dziļi pateicīgi šī donora piederīgajiem, kuri tik grūtā brīdī, zaudējot tuvinieku, ir piekrituši veikt šo ziedojumu.  

Orgānu transplantācijas tika veiktas operatīvi un profesionāli, sadarbojoties vairākām slimnīcas struktūrvienībām: Nacionālajam transplantācijas koordinācijas dienestam, Latvijas Transplantācijas centram, Sirds ķirurģijas centram, Ķirurģijas klīnikai, Apvienotajai laboratorijai, Anestezioloģijas un reanimatoloģijas klīnikai, Diagnostiskās radioloģijas institūtam, Oftalmoloģijas klīnikai, Nefroloģijas centram, Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura terapijas centram, Latvijas Kardioloģijas centram, kā arī vairāku operāciju bloku profesionāļiem.

Aknu transplantācijas veikšanā tika piesaistīti speciālisti no Karolinskas Universitātes slimnīcas Zviedrijā. Savukārt orgānu ziedošana varēja notikt pateicoties Reģionālās slimnīcas intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas personāla profesionālai darbībai.