PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Ukrainas iedzīvotāji Latvijā saņēmuši 32 tūkstošus kosnultāciju pie ģimenes ārstiem

Doctus
Ukrainas iedzīvotāji Latvijā saņēmuši 32 tūkstošus kosnultāciju pie ģimenes ārstiem
Freepik
Aizvadītajā gadā Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ieradās Latvijā pēc Krievijas izraisītā kara Ukrainā, sniegti vairāk nekā 77 tūkstoši dažādi valsts apmaksāti ambulatorie, rehabilitācijas un primārās veselības aprūpes pakalpojumi. Ārstēšanās slimnīcā bijusi nepieciešama vairāk nekā 1800 cilvēkiem, tur pavadot vidēji 8,5 dienas - informē Nacionālais Veselības dienests.

Visbiežāk Ukrainas iedzīvotājiem bijusi vajadzība pēc ģimenes ārsta konsultācijām. Kopumā gan bērni, gan pieaugušie saņēmuši vairāk nekā 32 500 ģimenes ārstu konsultācijas, bet teju 900 gadījumos bērniem konsultācijas snieguši arī pediatri. 

Ambulatoro pakalpojumu jomā pieaugušie visbiežāk veikuši dažādus laboratoriskos izmeklējumus, saņēmuši ginekologa, dzemdību speciālista, ķirurga, traumatologa un ortopēda konsultācijas, kā arī ultrasonogrāfijas un radioloģiskos izmeklējumus. Laboratoriskie izmeklējumi bijis visizmantotākais pakalpojums arī bērniem. Bieži saņemtas pediatra, bērnu ķirurga, oftalmologa un otolaringologa konsultācijas. Gan pieaugušajiem, gan bērniem nodrošināti arī valsts apmaksāti fizioterapeita, audiologopēda un ergoterapeita sniegtie pakalpojumi. 

Ārstēšanās slimnīcā bijusi nepieciešama 1862 gadījumos un 80 % no pacientiem bija pieaugušie, slimnīcā pavadot vidēji 8,5 dienas. Iemesli saistīti ar dažādām traumām, ievainojumiem, asinsrites problēmām, kā arī ar palīdzības saņemšanu grūtniecības laikā vai dzemdībām. Bērni slimnīcā nonākuši dažādu infekcijas slimību, tostarp augšējo elpceļu infekciju slimību, traumu un ievainojumu dēļ. 

Ukrainas iedzīvotājiem valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi Latvijā  pieejami tādā pat apjomā un kārtībā kā Latvijas iedzīvotājiem, savukārt, kompensējamās zāles nodrošinātas 100 % apmērā, ja nozīmēti references medikamenti.