PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas būs pieejamas visām riska grupām

Doctus
Valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas būs pieejamas visām riska grupām
Freepik
Lai pēc iespējas novērstu riskus, ka vienlaikus Covid-19 vīrusam valstī izplatītos arī gripa, radot papildu draudus iedzīvotāju veselībai, vienkāršota pretgripas vakcinācijas kārtība un pilnībā valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu varēs saņemt visi riska grupu pārstāvji, kam tās tiek rekomendētas, informē Veselības ministrija.

Šai gripas sezonai valsts centralizēti plāno iegādāties par gandrīz 50% vairāk pretgripas vakcīnu nekā iepriekšējā sezonā.

no šā gada 15. septembra līdz 2022. gada 1. maijam, atbilstoši valsts iepirktajam gripas vakcīnu apjomam, valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai pie sava ģimenes ārsta varēs saņemt iedzīvotāji, kas pieder noteiktām grupām:

  • bērni līdz 2 gadu vecumam;
  • grūtnieces;
  • ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas;
  • sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti;
  • seniori vecumā no 65 gadiem;
  • pieaugušie un bērni, kuri slimo ar hroniskām slimībām (plaušu, kardiovaskulārām, vielmaiņas, nieru slimībām, imūndeficītu, imūnsupresīvu terapiju, psihiskām slimībām u.c.).

Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu dēļ aizvadītajā gadā saslimstība ar gripu Latvijā praktiski netika novērota, tomēr prognozes liecina, ka šajā gripas sezonā saslimstība varētu pieaugt, jo imunitāte sabiedrībā pret šo vīrusu būs ievērojami mazāka. Pasaules Veselības organizācija prognozē, ka šā gada gripas sezona varētu būt sarežģītāka, līdz ar to vajadzīgs riska grupas nodrošināt ar valsts apmaksātām pretgripas vakcīnām.