← Atpakaļ

Rezistenta hipertensija

Pētījumu dati liecina, ka rezistentas hipertensijas sastopamība ir 1,9%. Aprēķināts, ka vienam no 50 pacientiem, kas sākuši lietot antihipertensīvu medikamentu, pēc apmēram pusotra gada, lai sasniegtu asinsspiediena mērķa rādītāju, nepieciešami jau vismaz četri medikamenti. Tāpēc arvien būtiskāki kļūst jautājumi, kā ārstēt šos pacientus un kā mazināt kardiovaskulāro risku.


Rezistenta hipertensija - Eiropas Kardiologu biedrības vadlīnijas

AVOTS: Mancia G, Fagard R, Narkiewics, et al. 2013 ESH/ESC Guidelines for the management of arterial hypertension. European Heart Journal, 2013; 34: 2204-2205.

Hipertensiju definē kā rezistentu uz ārstēšanu, ja terapeitiskā stratēģija, kas iekļauj piemērotas dzīvesveida izmaiņas un diurētiķa plus divu citu antihipertensīvo medikamentu (no dažādām klasēm) lietošanu adekvātās devās (bet ne obligāti ir iekļauti minerālkortikoīdu receptoru agonisti), izrādās neveiksmīga un sistolisko asinsspiedienu neizdodas pazemināt zem 140 mmHg un diastolisko asinsspiedienu zem 90 mmHg.

Populācijas un…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti