← Atpakaļ

Multiplās sklerozes simptomātiska terapija

Multiplā skleroze (MS) ir biežākais nopietnas fiziskas nespējas cēlonis darbspējīga vecuma cilvēkiem. Slimībai raksturīgi dažādi simptomi — visbiežāk pirmā pazīme ir sensori traucējumi, tad pievienojas redzes izmaiņas (miglošanās, dubultošanās, asimetrisks redzes zudums), koordinācijas traucējumi, reiboņi, kustību traucējumi.


Ļoti raksturīgs ir progresējošs nogurums, spasticitāte, nereti pievienojas depresija. Rakstā apkopotas jaunākās atziņas par simptomātisku MS pacientu ārstēšanu.

Multiplās sklerozes diagnostika

AVOTS: Mark Perry, Sharon Swain, Sophia Kemmis-Betty, Paul Cooper. Multiple sclerosis: summary of NICE guidance. BMJ. Publicēts 2014. gada oktobrī.

Multiplo sklerozi diagnosticē pēc Makdonalda (McDonald) kritērijiem (skat. 1. tabulu), kas uzskatāmi par zelta standartu MS diagnostikā, tomēr nav ieteicams diagnozi noteikt tikai pēc attēldiagnostikas izmeklējumiem, jāatceras, ka slimībai raksturīgas ļoti dažādas klīniskās izpausmes. Ja rodas aizdomas par MS, tad, lai…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti