PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

13. un 14. jūlijā notiks semināri par kvalitātes programmu ģimenes ārstiem

Veselības ministrija, Veselības norēķinu centrs, Doctus
13. un 14. jūlijā notiks semināri par kvalitātes programmu ģimenes ārstiem
Kā ziņo Veselības ministrija (VM), lai veicinātu ģimenes ārstu pieteikšanos Ģimenes ārstu darbības kvalitātes brīvprātīgā novērtējuma programmai, 13. un 14. jūlijā Jelgavā, Kuldīgā un Smiltenē notiks semināri.    

Plānotie semināri:

  • 13. jūlijā, 9:00 Jelgavas novada domē (Pasta ielā 37, Jelgavā);
  • 14. jūlijā 14:00 Kuldīgā, Zaļajā zālē (Pilsētas laukumā 4, Kuldīgā);
  • 14. jūlijā 14:00 Smiltenē, Smiltenes Kultūras namā (Gaujas ielā 1 Smiltenē).

Pēc VM sniegtās informācijas, kopš 1.jūlija, kad vārēja sākt pietiekties Ģimenes ārstu darbības kvalitātes brīvprātīgā novērtējuma programmai saņemti pieci pieteikumi no ģimenes ārstiem. Aktīvākie ir: Baiba Jēkabsone no Auces, Anna Ķuze no Valgundes, Irēna Kudiņa no Jēkabpils un Inese Lejniece no Pļaviņām.

Veselības norēķinu centrs aicina ģimenes ārstus pievienoties ģimenes ārsta darbības kvalitātes novērtēšanas programmai un norāda, ka minētajai novērtēšanai varēs pieteikties tie ģimenes ārsti:

  • kuri ir līgumattiecības ar Veselības norēķinu centru vismaz sešus mēnešus;
  • kuri nesaņem fiksēto maksājumu kā jaunatvērta prakse;
  • kuriem uz š.g. 1.jūliju ir vismaz 1200 reģistrēti pacienti vai pediatriskai praksei - vismaz 400 reģistrēti pacienti.

Veselības norēķinu centrs piedāvās veikt grozījumus noslēgtajā līgumā starp primārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju un Veselības norēķinu centru par primārās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un apmaksu, paredzot šādus papildinājumus:

  • kārtību, kādā primārās veselības aprūpes ārstam būs jāveic pacientu aptauju, pievienojot pacientu aptaujas anketu, un jāapkopo aptaujas rezultāti;
  • kārtību, kādā primārās veselības aprūpes ārstam būs jāiesniedz Veselības norēķinu centram ģimenes ārsta darbības kvalitātes brīvprātīgās novērtēšanas maksājuma pieprasījumu.

Lai ģimenes ārsts iekļautos ģimenes ārsta darbības kvalitātes brīvprātīgā novērtējuma programmā, par 2011.gada 2.pusgadu, viņam līdz 2011.gada 31.jūlijam ir jāvēršas ar rakstisku pieteikumu attiecīgajā Veselības norēķinu centra teritoriālajā nodaļā, norādot savā pieteikumā, ka ģimenes ārsts vēlas pievienoties ģimenes ārsta darbības kvalitātes novērtējuma programmai. Ar pieteikuma veidlapu varat iepazīties Veselības norēķinu centra mājas lapā.

Veselības norēķinu centrs veiks ģimenes ārsta darbības kvalitātes novērtēšanu un līdzekļu izmaksu vienu reizi gadā - līdz nākošā gada 1.maijam. Tie ģimenes ārsti, kuri iepriekš nebūs pievienojušies ģimenes ārsta darbības kvalitātes brīvprātīgajai novērtēšanai, varēs to izdarīt katru gadu līdz 28.februārim.