PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Circene: sistēmiskam mediķu algu palielinājumam jāsākas ar nākamo gadu

Doctus
Circene: sistēmiskam mediķu algu palielinājumam jāsākas ar nākamo gadu
Veselības ministrija izplatījusi paziņojumu medijiem, kurā ministre Ingrīda Circene pēc tikšanās ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētāju Valdi Keri un priekšsēdētāja vietnieci Tatjanu Brakši apliecina, ka atalgojuma palielinājums mediķiem ir nepieciešams.

Ingrīda Circene Ingrīda Circene
Ingrīda Circene

Paziņojumā norādīts, ka būtisks ir jautājums arī par cilvēkresursu attīstību veselības aprūpē. Plānots nākamo divu mēnešu laikā izstrādāt redzējumu par nepieciešamo līdzekļu piesaisti ārstniecības tarifu palielinājumam, lai ārstniecības iestādēs varētu paaugstināt medicīnas personāla atalgojumu.

Ingrīda Circene norāda, ka šobrīd ministrijā strādā darba grupa, kurai ir uzdevums sagatavot un iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā aktualizētos veselības aprūpē strādājošo cilvēkresursu attīstības pamatnostādņu 2010.-2015.gadam un plāna 2010.-2013.gadam projektus. Šajos dokumentos paredzēts cilvēkresursu jautājumu skatīt plašākā kontekstā, ņemot vērā darbinieku novecošanu, jauno speciālistu apmācību, medicīnas darbinieku izvietojumu reģionos un, protams, atalgojuma jautājumu.

Foto: no Doctus arhīva