PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Interneta lietošanas paradumi Latvijas ārstu un farmaceitu vidē

Interneta lietošanas paradumi Latvijas ārstu un farmaceitu vidē
Skype lietotāju skaits ārstu un farmaceitu vidū pieaudzis par 35%, liecina „Evisit" pētījums Interneta lietošanas paradumi veselības aprūpes speciālistu vidū.

„Skype darba vajadzībām izmantojam reizi nedēļā pus sešos no rīta, lai kopīgi ar kolēģiem apspriestu nedēļas plānus un aktuālo informāciju. Citiem tajā laikā beigusies darba nakts dežūra, citi pošas uz darbu vai atrodas ārzemēs, tādēļ Konferenču zvans Skypā ir ērts veids, lai tur visi kopā četrdesmit minūtes apspriestu aktuālo," stāsta SIA „Brūču klīnika" traumatologs un ortopēds Mārtiņš Malzubris.

94% telefonaptaujāto ikdienā izmanto internetu un e-pastu, tikai 6% atzina, ka to nelieto. To, ka veselības aprūpes speciālisti kļuvuši mobilāki, liecina arī portatīvo datoru lietotāju skaita palielināšanās par 3% un galda datoru lietotāju samazināšanās par 5%, par 32% pieaudzis sociālo tīklu lietotāju skaits, par 19% vebināru dalībnieku skaits.

Medicīnas darbinieki atzīst, ka vēlētos uzzināt informāciju par jaunākajām vadlīnijām nozarē (90%), informāciju par izglītojošiem pasākumiem un kongresiem (89%), kā arī uzzinātu jaunāko pētījumu kopsavilkumus (76%). Lielākā daļa jeb 72% šo informāciju vēlētos saņemt iknedēļas e-pasta vēstulē, bet 38% šo informāciju labprāt lasītu kādā specializētā ziņu portālā.

Zināšanu papildināšanai 85% respondentu skatās/klausās lekcijas, 80% iepazīstas ar zāļu aprakstiem, bet 73% lasa vadlīnijas. Pavisam maz aptaujāto (15%) zināšanu papildināšanas nolūkā iepazīstas ar informāciju farmaceitisko kompāniju mājas lapās.

Ja sociālos tīklus 2012. gadā lietoja 28%, tad šogad tos lieto 60%. Arī internetā iepērkas arvien vairāk medicīnas aprūpes speciālistu - par 22% vairāk kā pērn.

Aptaujā piedalījās „Evisit" lietotāji - 313 veselības aprūpes speciālistu, tai skaitā 128 ģimenes ārsti, 81 internists, 54 farmaceiti u.c., kā arī pēc nejaušības principa atlasīti 340 dažādu profesiju medicīnas nozares speciālisti.