PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

JAUNUMS! Doctus portāla modernizētā versija ir “gaisā”!

D. Ričika
Shutterstock/Doctus
Esam priecīgi atdot mūsu lasītāju rīcībā jauno Doctus portāla versiju! Profesionalitāte, ērtums, vienkāršība un mūsdienīgums — šīs ir vērtības, ko iemieso Doctus portāls. Nu jau 10 gadus esam medicīnas digitālo mediju jomā un pasaules tendences ienesam Latvijas medicīnas vidē.

 

Doctus portāla vērtības

Profesionalitāte — tas nozīmē satura, dizaina un funkcionalitātes kvalitāti! Doctus portāla saturu veido pieredzējusi komanda, un tā kvalitātes latiņa ir tikpat augsta kā drukātajam žurnālam.

Ērtums un vienkāršība — novērtējam, ka ikviens šodien sev vajadzīgo informāciju vēlas atrast klišķa attālumā: ātri, vienkārši un ērti sakārtotu. Praktiski viegli izmantojamu.

Mūsdienīgums — sekojam līdzi jaunākajām pasaules tendencēm medicīnas mediju jomā; Doctus portāla atjaunināto versiju izstrādājām kopā ar Latvijas IT uzņēmumu Codeart, kam ir pieredze mediju risinājumos (Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, žurnāls Santa, LSM, Re!Play, Diena)

TOP 10 iespējas un priekšrocības

  • Sava rakstu kolekcija  —  saglabājiet savā profilā sev noderīgus rakstus, veidojiet mapes un kolekcijas.

  • Dinamiskās atsauces  — medicīnas rakstos klikškiniet uz atsauces numura tekstā, lai redzētu informācijas avotu, ērti nokopējiet atsauci turpat tekstā.

  • Ātri atrodiet un lasiet tikai to raksta daļu, kas interesē, izmantojot raksta satura rādītāju.

  • Uzlabota meklēšanas sistēma  — pēc atslēgas vārda, nozares, autora, tēmas.

  • Plašākais medicīnas rakstu digitālais arhīvs — pašlaik 2235 medicīnas raksti dažādās nozarēs; ik nedēļu rakstu krājums tiek papildināts ar jauniem rakstiem.

  • Iespēja atrast vienas medicīnas nozares (piemēram, kardioloģijas) Doctus rakstus vienviet.

  • Skatīt rakstus pa kategorijām, piemēram, lasīt tikai klīniskos gadījumus.

  • Atrast viena autora visus rakstus.

  • Dinamiski sekot līdzi notikumiem un jaunumiem medicīnā un farmācijā.

  • Iespējas lasīt par Latvijas medicīnas personībām, viedokļus par notiekošiem procesiem veselības aprūpē, atrast statistiku un ārvalstu pieredzi.

Par mums

Doctus portāls darbojas kopš 2011. gada, esam piedzīvojuši vairākas renovācijas un modernizācijas. Esam lepni, ka toreiz — pirms desmit gadiem — bijām pirmie medicīnas digitālo mediju jomā. Arī tagad kā medicīnas medijs Latvijā esam unikāli un ar prieku saviem lasītājiem piedāvājam jaunas iespējas. Doctus —  tas ir komandas darbs. 

Nāciet, lasiet! Priecāsimies un novērtēsim jūsu atsauksmes, ierosinājumus, kā padarīt portālu vēl ērtāku lietošanā.

Rakstiet mums doctus@doctus.lv

Lasītākais Doctus.lv
GUNTIS KARELIS: Grūtības ir spēcīgs motivētājs

Asociētais profesors GUNTIS KARELIS, RAKUS stacionāra “Gaiļezers” Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs, neslēpj, ka studiju gados neiroloģija šķitusi ļoti sarežģīta un neizprotama medicīnas joma. Tad nu apņēmies to atšifrēt, nevis centies izvairīties no grūtībām un izaicinājumiem.

M. Lapsa
RENĀTE HELDA: cukura diabēts pandēmijas ēnā— katastrofāls ielaisto gadījumu skaits

Renāte Helda, endokrinoloģe “Veselības centrs 4”, Siguldas slimnīcā: "Kopš 1990. gadiem neatceros tik daudz ielaistu un nolaistu cukura diabēta gadījumu. Ar citām endokrīnajām slimībām pašreiz nav tik slikti, bet sekas varbūt vēl tikai parādīsies, piemēram, laikus neizoperēti vairogdziedzera vēži, kam prognoze ir samērā laba, ja tos ārstē savlaicīgi."

R. Helda
Mazkustīgums saistīts ar smagāku Covid-19 norisi un pat nāvi

Mazkustīgums ir saistīts ar smagāku Covid-19 gaitu un paaugstinātu nāves risku, secināts lielā ASV veiktā pētījumā. Pētījuma mērķis bija salīdzināt hospitalizācijas, uzņemšanas intensīvās terapijas nodaļā biežumu un mirstību Covid-19 pacientiem, kuri bija mazkustīgi, kuri bija nedaudz aktīvi vai kuri bija aktīvi atbilstoši fizisko aktivitāšu vadlīnijām

Doctus
SANAD II pētījums par valproāta vs. levetiracetāma efektivitāti un izmaksu ieguvumu salīdzinājumu

Valproāts ir pirmās līnijas zāļviela, lai ārstētu pacientus ar jaunatklātu idiopātisku, ģeneralizētu vai grūti klasificējamu epilepsiju. Izņēmums ir sievietes reproduktīvā vecumā potenciālā teratogēnā efekta dēļ. Levetiracetāms tiek izrakstīts arvien biežāk šai pacientu populācijai, neskaitoties uz pierādījumu trūkumu par tā efektivitāti un izmaksu ieguvumiem salīdzinājumā ar valproātu.

Doctus