PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Latvijas pediatri tiekas konferencē par bērnu uzturu

Doctus
Latvijas pediatri tiekas konferencē par bērnu uzturu
Šodien, 15.aprīlī, RSU Aulā vairāk nekā 350 ģimenes ārstu, pediatru, vecmāšu un ģimenes ārstu praksē strādājošu māsu bija pulcējušies uz Latvijas Pediatru asociācijas un Rīgas Stradiņu universitātes Tālākizglītības fakultātes rīkoto konferenci par bērna ēdināšanu.

Ar lekcijām par sievietes uztura nozīmību grūtniecības periodā un mazuļu barošanu ar krūti, par to, cik svarīgas katra cilvēka dzīvē ir pirmās 1000 dienas, kas ir apzināta ēšana un kāpēc tā ir svarīga, kā arī par biežākajām slimībām, kas saistītas ar specifiskām prasībām ēdināšanā konferencē uzstājās prof. Dace Rezeberga, doc. Dace Zavadska, Dr. Diāna Lagzdiņa, doc. Laila Meija, Dr. Inese Millere un citi. Konferencē īpaši tika uzsvērti mazu bērnu pareizas ēdināšanas aspekti.

Sociāls pētījums – aptauja (veikta portālā mammamuntetiem.lv 2016. gada februārī – martā, piedalījās 582 bērnu vecāki) parādīja:

  • 71 % vecāku Latvijā, 75 % Lietuvā un 55 % Igaunijā pēc bērna 1 gada vecuma pārtrauc gatavot bērnam pielāgotu uzturu;
  • satraucoši ir dati par to, cik bieži vecāki starp bērnu pamata ēdienreizēm dod mazajiem dažādas uzkodas. Pirmajā vietā uzkodu patēriņā ierindojas Igaunija (78 %), otrajā – Lietuva (61 %), bet trešajā – Latvija (59 %). Starp veselīgajām uzkodām – svaigiem dārzeņiem un augļiem, ļoti bieži vecāki saviem bērniem katru dienu dod arī neveselīgās uzkodas – jogurtus ar piedevām (24 %); cepumus (20 %), konfektes un saldumus (18 %), biezpiena sieriņus (9 %), smalkmaizītes un kūkas (2 %);
  • vienlaikus 77 % vecāku Latvijā un 70% Igaunijā uzskata, ka viņu ģimenes ēšanas paradumi ir veselīgi. Turpretī Lietuvā pat 90% vecāku savas ģimenes uzturu vērtē kā veselīgu.