PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Runās par slimnīcu jauno lomu veselības aprūpē

Veselības ministrija
Runās par slimnīcu jauno lomu veselības aprūpē
Veselības ministrija sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālo biroju 10. jūnijā plkst. 11:00 P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā rīko semināru, kura mērķis ir dalīties pieredzē par lokālo slimnīcu un ambulatoro iestāžu attīstības tālākajām attīstības iespējām.

Seminārā aicināti piedalīties lokālo slimnīcu un pašvaldību pārstāvji, kā arī veselības aprūpes organizatori. Seminārā piedalīsies PVO eksperts, Lielbritānijas slimnīcu konfederācijas vadītājs Naidžels Edvards (Nigel Edwards), kurš jau no 2009.gada ir bijis iesaistīts Latvijas veselības aprūpes finansēšanas un slimnīcu attīstības jautājumu konsultēšanā. Naidžels Edvards sniegs ieskatu par veselības aprūpes organizācijas iespējām teritorijās ar ierobežotu iedzīvotāju skaitu tuvāko 20 gadu perspektīvā. Semināra gaitā tiks runāts arī par Veselības ministrijas piedāvāto lokālo slimnīcu un steidzamās medicīniskās palīdzības punktu darba un samaksas organizācijas izmaiņām, kā arī pacientu plūsmas izmaiņu tendencēm, attīstot ambulatoro aprūpi un dienas stacionāru tīklu. Vienlaikus, esam aicinājuši arī dažas no Latvijas ārstniecības iestādēm sniegt ieskatu, kā tās ir atradušas savas darbības veiksmīgāko modeli vai tālākās attīstības perspektīvu šodienas ekonomiskajā situācijā.

Kā norāda veselības ministrs Juris Bārzdiņš: ''Ilgstoši tieši slimnīcas bija vadošais darba devējs veselības aprūpē, bet mainoties ekonomiskajiem apstākļiem, mainoties saslimstības struktūrai, kad vairāk dominē hroniskas saslimšanas, jo iedzīvotāji noveco, mainās arī zināšanas par veselības menedžmentu. Tā vairs nav tradicionālā slimnīca, kur pacients ilgstoši ārstējas visu diennakti, bet attīstās slimnīcu ambulatorās nodaļas, dienas stacionāri, paplašinās ģimenes ārstu primārās aprūpes darbības lauks un arī medicīnas māsu loma. Līdz ar to, tieši slimnīcu sektorā samazinās darba apjoms, bet darba devējam arvien vairāk jāattīsta sava darbība nākamajā - ambulatorajā sektorā. Bez tam īsāku laiku un intensīvāk ārstēt slimnīcā, tas nav tikai Latvijas mērķis, uz to tiecas slimnīcas visā pasaulē un, galvenokārt, tieši ekonomisko apsvērumu dēļ.''