PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Stradiņos veikta jau ceturtā aknu transplantācijas operācija

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca
Stradiņos veikta jau ceturtā aknu transplantācijas operācija
26. jūnijā, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā veikta ceturtā aknu transplantācijas operācija Latvijā. Šogad tā ir trešā šāda valsts finansētā operācija.

Operācija tika veikta pateicoties visu Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dienestu un Lietuvas speciālistu sadarbībai. Aknu transplantācijas operācijas sagatavošanas etapā, norisē un pēcoperācijas periodā piedalījās liela speciālistu komanda - gastroenterologi, ķirurgi, asinsvadu ķirurgs, transplantologi, anesteziologi, reanimatologi, hepatologi, radiologi, aprūpes dienesta darbinieki un operāciju māsas. Tāpat jāuzsver, ka operācija bija iespējama pateicoties Nacionālā transplantācijas koordinācijas dienesta operatīvai darbībai.

Operācija noritēja veiksmīgi, pacients atrodas intensīvās terapijas nodaļā.

Slimnīca pateicas donora radiniekiem un Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas kolēģiem par operatīvu sadarbību.

Aknu transplantācijas procesa attīstība tika uzsākta, sadarbojoties Latvijas Transplantācijas centram, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcai un kolēģiem no Kauņas Universitātes slimnīcas.