PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Cildināti “Gada balva medicīnā 2023” laureāti

Doctus
Speciālbalvu saņem neiroloģe Viktorija Ķēniņa
Speciālbalvu saņem neiroloģe Viktorija Ķēniņa Foto: Ģirts Miksons
Latvijas Ārstu biedrības rīkotajā “Gada balva medicīnā” svinīgajā ceremonijā apbalvoti laureāti, kā arī pasniegtas speciālbalvas. Šogad balvas tika pasniegtas jau 14. reizi.

Nozīmīgāko no balvām – “Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā” šogad saņēma divas izcilas personības – kardiologs, zinātnieks, profesors Ivars Siliņš un traumatologs, ortopēds un veselības aprūpes vadības ārsts Jānis Petronis.

Savukārt “Gada cilvēks medicīnā 2023” balva tika piešķirta  pacientu interešu aizstāvei Latvijā un starptautiskā vidē, Latvijas Hemofilijas biedrības un Latvijas Pacientu organizāciju tīkla vadītājai  Baibai Ziemelei. 

Par “Gada notikumu medicīnā 2023” tika atzīta Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā veiktā sarežģītā onkoloģiskā operācija. Veiktajos izmeklējumos pacientam tika konstatēts kaulu gigantšūnu audzējs - agresīvs kaulu audzējs, kas ļoti strauji progresē, bojājot kaulu un mīkstos audus, taču metastāzes veido reti. Šajā gadījumā vienīgā ārstēšanas iespēja ir ķirurģiska pilnīga audzēja rezekcija un kaula aizvietošana. Operācija ilga 6,5 stundas. Lai operācija noritētu ātrāk un samazinātu kļūdu iespējamību, to veica 2 ķirurgu brigādes - viena operēja roku, otra kāju. Operācijā piedalījās ārsti traumatologi, ortopēdi - Lauris Repša, Mārtiņš Malzubris, Mārcis Jēgers, ārsta palīgs Kintija Krūmiņa, ārsts anesteziologs Iveta Golubovska, ārsts rezidents anestezioloģijā Matīss Briuks, operāciju māsas Līga Savicka un Irina Krajeva, māsa anestēziste Marija Verhoustinska.

Par “Gada ģimenes ārsts 2023” sabiedrības balsojumā kļuvusi Janīna Žubule no Rīgas, par kuru pacienti saka tā - ārsts ar lielo burtu!

“Gada ārsts speciālists 2023” šogad ir oftalmoloģe Dace Lietuviete, “Veselības centru apvienības” galvenā oftalmoloģe un AIWA Clinic Oftalmoloģijas dienesta vadītāja, ārste, kura ikvienam pacientam velta vislielāko uzmanību, spēj atrast risinājumu vissarežģītākajām situācijām.

Titula "Gada jaunais ārsts 2023" ieguvējs ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Patoloģijas centra ārsts-patologs Miķelis Pūķis.

“Gada vecmāte 2023” ir Daugavpils reģionālās slimnīcas vecmāte Jana Priedīte, kas ir arī Daugavpils reģionālās slimnīcas “Sieviešu klīnikas māmiņu skolas” vecmāte. 

"Gada zobārsts 2023” ir Laura Čerāne, kura saņēmusi balsojumā augstu novērtējumu tieši par dabu ar mazajiem pacientiem.

Savukārt “Gada funkcionālais speciālists 2023” ir Cēsu klīnikas fizioterapeite Māra Krūze, kas vienlīdz labi strādā ar zīdaiņiem, bērniem ar īpašām vajadzībām, insulta pacientiem un senioriem.

“Gada docētājs 2023” nominācijā par saviem pedagogiem balsoja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Universitātes (LU) ārstniecības studenti. “Gada docētājs” LU ir Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras vadītāja Ingrīda Rumba - Rozenfelde, kura, kā studenti raksturo, ir ne tikai inteliģenta un profesionāla, bet arī ieinteresēta un atsaucīga pret savu studentu viedokli un jautājumiem. Savukārt "Gada docētājs” RSU ir  Pataloģijas katedras vadītāja, docētāja Ilze Štrumfa, kas iegulda lielu darbu un vēlmi, lai motivētu studentus saprast tik svarīgu studiju kursu kā pataloģija un vienmēr ar lielu entuziasmu un izpratni ir gatava sadarboties ar studentiem. 

“Gada farmaceits 2023” ir  “Euroaptieka farmācija” aptiekas vadītāja un farmaceite Marina Leščika.

“Gada ārsta palīgs 2023” ir Grundzāles ambulances ārsta palīgs Māra Ziemiņa.

“Gada māsa 2023” ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas onkoloģijas centra vispārējās aprūpes māsa Ira Runce. Savukārt “Gada māsas palīgs 2023” ir Balvu un Gulbenes slimnīcas māsu palīgs Olga Pomare

“Gada slimnīca 2023” ir Kuldīgas slimnīca, kas šogad atzīmē 21.gadu kopš jaunā Kuldīgas slimnīca nodrošina veselības aprūpes pakalpojumus, tomēr slimnīcas pirmsākumi Kuldīgā ir jau kopš 1827.gada. 370 darbinieku kolektīva vārdā balvu saņēma Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Andris Aniņš. 

D.H. Grindeļa balvu par izciliem sasniegumiem Latvijas medicīnā un ieguldījumu sabiedrības veselībā saņēma Rīgas Stradiņa universitātes profesore. Medicīnas zinātņu doktore un praktizējoša ārste ar specializāciju infekciju un aknu slimībās prof. Angelika Krūmiņa. 

Savukārt AS “Olainfarm” speciālbalva piešķirta neiroloģei Viktorijai Ķēniņai.  Viņas pienesums reto neiroloģisko slimību pacientu ārstēšanā un aprūpē ir ļoti nozīmīgs. 

Speciālbalvas vēl saņēma arī Latvijas Miega medicīnas biedrības valdes priekšsēdētāja Marta Celmiņa un oftalmoloģe Kristīne Baumane, RAKUS Oftalmoloģijas  klīnikas vadītāja