PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Covid-19 pandēmijas laikā retāk apmeklē zobārstu un higiēnistu

Doctus
Covid-19 pandēmijas laikā retāk apmeklē zobārstu un higiēnistu
Freepik
Covid ietekmē zobārstu profilaktisks apmeklējums samazinājies par 10%. Vismaz reizi gadā zobārstu profilaktiski apmeklē 41% Latvijas iedzīvotāju, kas ir kritums salīdzinājumā ar 2020. gadu, kad šādu atbildi sniedza 50% respondentu, liecina "BENU Aptiekas Veselības" monitoringa dati, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu centru SKDS.

Tāpat samazinājies arī cilvēku skaits, kas vismaz reizi gadā dodas pie zobu higiēnista – 2020. gada augustā to darīja 29%, kamēr šī gada septembrī šādu atbildi sniedza 26%.

Jaunākie dati atklāj, ka 17% respondentu zobārstu apmeklē reizi divos gados, 8% – vidēji reizi trīs gados, 6% – vidēji reizi četros gados vai retāk, 21% zobārstu apmeklē tikai tad, kad parādās sāpes, 3% zobārstu nekad nav apmeklējuši, bet 5% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Savukārt zobu higiēnistu reizi divos gados apmeklē 13%, reizi trīs gados vai retāk – 23%, kamēr 30% zobu higiēnistu nav apmeklējuši, bet vēl 8% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Analizējot aptaujas rezultātus pēc dzimuma, zobārstu un higiēnistu biežāk apmeklē sievietes. Vismaz reizi gadā zobārstu apmeklē 33% vīriešu un 48% sieviešu. Pēc vecuma skatoties, zobārstu un higiēnistu profilaktiskos nolūkos biežāk apmeklē gados jaunāki cilvēki, vecumā no 18 līdz 24 gadiem zobārstu vismaz reizi gadā apmeklē 50%. Turklāt var novērot tendenci – jo vecāki – jo retāk dodas pie zobārsta.