No kādām saslimšanām visvairāk baidās Latvijas iedzīvotāji?
Dati liecina, ka no onkoloģiskām saslimšanām baidās visās iedzīvotāju grupās, izteikti mazāk tikai vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kur par to ir nobažījies katrs trešais aptaujātais (33 %). Tāpat nedaudz mazāk uztraucas iedzīvotāji, kuriem kopumā ikdienā ir mazāks stresa līmenis (44 %).
Iedzīvotāji irnoraizējušies arī par sirds un asinsvadu saslimšanām. Un ne velti, jo Latvijā tas ir biežākais nāves cēlonis, no kura mūžībā dodas aptuveni puse iedzīvotāju. Par sirds un asinsvadu slimībām visvairāk uztraucas gados vecāki aptaujātie virs 65 gadu vecuma, kā arī iedzīvotāji, kuri kopumā dzīvo neveselīgi (47 %).
Katrs piektais aptaujātais jeb 19 % iedzīvotāju ir noraizējies arī par iespēju saslimt ar neiroloģisku vai psihisku saslimšanu. Visbiežāk šādas bažas pauž iedzīvotāji ar augstu ikdienas stresa līmeni, kā arī cilvēki vecumā virs 65 gadiem.