PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Gandrīz 8% Latvijas iedzīvotāju saņēmuši vismaz pirmo vakcīnas devu pret Covid-19

Doctus
Gandrīz 8% Latvijas iedzīvotāju saņēmuši vismaz pirmo vakcīnas devu pret Covid-19
Freepik
Kopumā Latvijā šobrīd vismaz vienu vakcīnu saņēmuši 121 868 cilvēki, kas veido gandrīz 8% no pieaugušajiem iedzīvotājiem - ziņo Veselības ministrija.

6. un 7. aprīlī turpinās vakcinācija liela mēroga centros

Pēc trīs prioritāri vakcinējamo grupu atvēršanas Lieldienu brīvdienās, šobrīd Latvijā vakcīnu pret Covid-19 pakāpeniski saņem iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, iedzīvotāji, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem vai bērniem ar imūnsupresiju. Vakcinēties pakāpeniski tiek aicinātas arī personas, kuras mājās aprūpē smagi slimas personas. Vakcinācija turpinās arī medicīnas aprūpes darbiniekiem, sociālās aprūpes centru darbiniekiem un klientiem, arī senioriem vecumā virs 70 gadiem.

Iedzīvotāji, kuri ir pieteikušies vakcīnai, pakāpeniski saņem uzaicinājumus vakcinēties – daļa uz liela mēroga vakcinācijas centriem vēl 6. un 7. aprīlī, bet visi pārējie pakāpeniski pie ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēm turpmākajās nedēļās.

Veselības ministrija skaidro: visi iedzīvotāji, kuri ir pieteikušies vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, bet vēl nav saņēmuši vakcīnu, tiks aicināti pie tiem vakcinācijas veicējiem, kas atrodas iedzīvotājam tuvākajā teritorijā, vai arī uz liela mēroga centriem, kad tie atsāks darbu.

Par Pfizer-BioNTech vakcīnu piegādi

6. aprīli Latvija saņēmusi ražotāja Pfizer vakcīnas piegādi – 10 530 devas. Visas saņemtās vakcīnu devas tiks novirzītas vakcinācijas veikšanai līdzšinējās prioritārajās grupās – gan kā pirmās, gan jau otrās devas.

Latvija šā gada otrajā ceturksnī varētu saņemt 406 283 Pfizer-BioNTech vakcīnu devas. To paredz 1. aprīlī Eiropas Savienības (ES) Padomes dalībvalstu pastāvīgo pārstāvju komitejas (COREPER) līmenī panāktā vienošanās.

ES līmeņa vienošanās paredz paātrināti piegādāt “Pfizer-BioNTech” vakcīnas pret Covid-19 tām valstīm, kurās līdz šim ir zemāki vakcinācijas aptveres rādītāji, tajā skaitā Latvijai.