PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Gandrīz tūkstotis veselības aprūpes speciālistu pilnveidojuši digitālo tehnoloģiju prasmes

Doctus
Gandrīz tūkstotis veselības aprūpes speciālistu pilnveidojuši digitālo tehnoloģiju prasmes
Freepik.com
887 veselības nozares speciālisti saņēmuši sertifikātu par Riga TechGirls bezmaksas apmācības programmas “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” apguvi, kuras laikā trīs mēnešos tiešsaistes un praktiskajās nodarbībās pilnveidoja zināšanas par dažādu rīku un tehnoloģiju lietošanu veselības aprūpē.

Programmai reģistrējās 1722 dalībnieki no Latvijas (visvairāk – no Rīgas un Vidzemes), Vācijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Šveices, Spānijas, Nīderlandes, Gruzijas, Īrijas, Itālijas, Francijas, Norvēģijas un Zviedrijas. 93,96% dalībnieku bija sievietes, un lielākoties pieteikušies dalībnieki 26 – 35 gadu vecumā, kaut arī kopējā vecuma amplitūda bija no 18 līdz 65+. Pārstāvētākās profesijas – fizioterapeiti, vispārējās aprūpes māsas, ģimenes ārsti, ambulatorā dienesta ārsta palīgi un farmaceiti. Programmas dalībnieki visaugstāk novērtējuši nodarbības par personīgo datu drošību, telemedicīnu un attālinātajām konsultācijām, kā arī par informatīvas mājaslapas izveidi.

"Mūsu mērķis nebija iemācīt kādu konkrētu rīku vai prasmi no A līdz Z, bet gan parādīt spektru ar lietām, kuras eksistē un kuras var palīdzēt ikdienā, tādējādi iedrošinot dalībniekus nebaidīties izmēģināt ko jaunu,” stāsta projekta “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” vadītājs Pauls Siliņš.