PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Antidepresantu lietošana nav saistīta ar spontānu abortu risku

Doctus
Antidepresantu lietošana sievietēm reproduktīvā vecumā nav saistīta ar paaugstinātu grūtniecības pārtraukšanās risku, secināts pētījumā.

Pētījumā, kurā piedalījās vairāk nekā 1200 sieviešu ar grūtniecību, kas iestājusies dabiskā veidā, 25% sieviešu, kuras lietoja antidepresantus pirms grūtniecības, bija aborts, salīdzinot ar 24% sieviešu, kuras tos nelietoja.

Dzimstība arī bija līdzīga sievietēm, kuras lietoja antidepresantus pirms ieņemšanas, un sievietēm, kuras nelietoja medikamentus depresijas ārstēšanai (attiecīgi 48% pret 56%).

Pētījumā iekļāva sievietes vecumā no 18 līdz 40 gadiem. Visām pētījumā iekļautajam sievietēm nes bijuši 2 aborti. Antidepresantu ekspozīcija tika mērīta urīnā pētījuma sākumā, katrā ieņemšanas ciklā un grūtniecības vizītē. No 1218 sievietēm 183 (15 %) pirms grūtniecības bija antidepresantu ekspozīcija. Atklātie antidepresanti bija fluoksetīns, sertralīns, escitaloprams, citaloprams, trazodons, nefazodons un etoperidons.

Depresija un antidepresantu lietošana ir bieži sastopama sievietēm reproduktīvā vecumā. Līdz šim bija iegūti atšķirīgi rezultāti par antidepresantu ekspozīciju un abortu risku. Šajā pētījumā netika atrasta saistība starp antidepresantu lietošanu un abortu risku, pat tajos gadījumos, ja antidepresanti tika lietoti 4. un 8. gestācijas nedēļā.

 

AVOTS: Annual Meeting of the American Society for Reproductive Medicine, 2019. Antidepressant Medication Exposure: Time to Pregnancy and Risk of Pregnancy Loss. Abstract O-1.