PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Peldēšana aukstā ūdenī var mazināt menopauzes simptomus

Doctus
Peldēšana aukstā ūdenī var mazināt menopauzes simptomus
Freepik.com
Sievietes menopauzes vecumā, kuras regulāri peldas aukstā ūdenī, ziņo par ievērojamiem fizisko un psihisko simptomu uzlabojumiem, atklāj jauns pētījums.

Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kā sievietes juta, ka peldēšana aukstā ūdenī ietekmēja viņu menstruālos un perimenopauzes simptomus.

Tiešsaistes aptaujā aptaujāja sievietes, kuras regulāri peldas aukstā ūdenī. Aptauja tika izplatīta 2 mēnešus sociālajos tīklos. Tika analizēti jautājumi, kas saistīti ar peldēšanas paradumiem aukstā ūdenī un menstruāciju un perimenopauzes simptomiem.

Galvenie pētījuma iznākumi bija kvantitatīvie un kvalitatīvie dati, tostarp; menstruāciju un menopauzes simptomu biežums, aukstā ūdens peldes ietekme uz šiem simptomiem.

Aptauju aizpildīja 1114 sievietes. Sievietes ziņoja, ka peldēšana aukstā ūdenī mazināja viņu menstruālos simptomus, īpaši psiholoģiskos simptomus, piemēram, trauksmi (46,7 %), garastāvokļa svārstības (37,7 %) un aizkaitināmību (37,6 %). Sievietes perimenopauzē ziņoja par ievērojamu trauksmes (46,9 %), garastāvokļa svārstību (34,5 %), slikta garastāvokļa (31,1 %) un karstuma viļņu (30,3 %) uzlabošanos. Lielākā daļa sieviešu ar simptomiem peldējās tieši šī iemesla dēļ, lai mazinātu šos simptomus (56,4 % menstruāciju un 63,3 % perimenopauzes simptomu gadījumā). Sievietes teica, ka jūt, ka aukstā ūdens peldes palīdz mazināt fiziskos un psihiskos simptomus. Brīvā teksta jautājumam tika noteiktas piecas tēmas: ūdens nomierinošā un garastāvokli uzlabojošā iedarbība, biedriskums un kopiena, perioda uzlabojumi, karstuma viļņu uzlabošanās un vispārējs veselības uzlabojums.

Sievietes uzskatīja, ka peldēšana aukstā ūdenī kopumā pozitīvi ietekmēja menstruāciju un perimenopauzes simptomus. Pētījumi par citiem vingrinājumu veidiem, lai atvieglotu menstruāciju un perimenopauzes simptomus, var parādīt līdzīgus rezultātus.

AVOTS: Pound M, Massey H, Roseneil S, et al. How do women feel cold water swimming affects their menstrual and perimenopausal symptoms? Post Reproductive Health, 2024