PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Plānots ķeizargrieziens nav saistīts ar palielinātu infekciju risku jaundzimušajam

Doctus
Plānots ķeizargrieziens nav saistīts ar palielinātu infekciju risku jaundzimušajam
Freepik.com
Dati liecina, ka plānotas ķeizargrieziena dzemdības (CD) pēc mātes pieprasījuma (CDMR) nav saistītas ar paaugstinātu jaundzimušo vai zīdaiņu infekciju risku, salīdzinot ar plānotajām vaginālām dzemdībām (VD).

Pētījumi par dzemdībām ar ķeizargriezienu (CD) pēc mātes pieprasījuma (CDMR) un zīdaiņu infekcijas risku bieži balstās uz administratīviem datiem ar slikti definētām CD indikācijām. Šajā pētījumā centās noteikt saistību starp CDMR un zīdaiņu infekciju, izmantojot nodomu ārstēt pieeju.

Šis bija uz populāciju balstīts kohortas pētījums par zema riska vienaugļa grūtniecību ar dzīvi dzimušu bērnu Ontario, Kanādā no 2012. gada aprīļa līdz 2018. gada martam. Tika izslēgtas mātes ar iepriekšēju CD. Rezultāti ietvēra augšējo un apakšējo elpceļu infekcijas, kuņģa-zarnu trakta infekcijas, vidusauss iekaisumu un šo četru infekciju kopējo risku. Relatīvais risks (RR) un 95 % ticamības intervāli (TI) tika aprēķināti komponentu un saliktajiem rezultātiem līdz 1 gadam pēc plānotās CDMR salīdzinājumā plānotām vaginālām dzemdībām (VD). Apakšgrupu un jutīguma analīzes ietvēra vecumu inficēšanās brīdī (≤28 pret > 28 dienas), aprūpes veidu (ambulators pret hospitalizāciju).

No 422 134 grūtniecībām 0,4 % (1827) bija plānotas CDMR. Pēc iespējamo jaucējfaktoru samērošanas plānots CDMR nebija saistīta ar zīdaiņu infekcijas risku (aRR = 1,02, 95 % TI 0,92 –1,11). Infekcijas iznākumu, apakšgrupu un jutīguma analīžu rezultāti bija līdzīgi.

Plānots ķeizargrieziens pēc mātes pieprasījuma nav saistīts ar palielinātu jaundzimušo vai zīdaiņu infekciju risku salīdzinājumā ar plānotām vaginālām dzemdībām.

AVOTS: Guo Y, Murphy M, Dimanlig-Cruz S, et al. Infant Infections Following Cesarean Delivery on Maternal Request: A Population-Based Cohort Study. Journal of Obstetrics and Gynaecology Canada. Published:April 05, 2024