PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Kā slimnīcas sagaida apkures sezonu?

Doctus
Kā slimnīcas sagaida apkures sezonu?
Pixabay
Lielākā daļa slimnīcu ir saņēmušas informāciju no Nacionālā veselības dienestapar finansējumu 2022. otrajam pusgadam, kas paredz būtisku finansējuma samazināšanu tieši pirms apkures sezonas sākšanās, norādījusi Latviajs Slimnīcu biedrība.

Slimnīcām NVD finansējumu aprēķina, ņemot vērā pirmā pusgadā aprūpēto pacientu skaitu. Latvijas slimnīcu biedrība uzsver, ka finansējums samazināts nepamatoti, jo netika ņemts vērā tas, ka slimnīcas, atsaucoties Veselības ministrijas aicinājumam, pirmajā pusgadā pārorientēja savas gultas vietas Covid-19 pacientu ārstēšanai. “Veidojas paradokss: slimnīcām tiek pārmesta nespēja izpildīt solījumu par 80% pacientu ārstēšanu, lai gan VM mums bija uzlikusi par pienākumu aizvērt 35% no slimnīcu gultām Covid-19 ārstēšanai, " tā Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs J. Kalējs.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" 26. septembrī RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis atzina, ka fiansiāli slimnīuca nav gatava apkures sezonai un sagaida valsts atbalstu. Ja pēc iepriekšējiem tarifiem viena dina decembrī izmaksāja 12 tūksto;sus eiro, tagad - 60 tūksto;sus eiro. Slimnīcai tas prasīs papildu 10 miljonus eiro. Lai arī slimnīca ir veikusi dažādus pasākumus, lai ekonomētu, visu summu nav iespējams nosegt. Piemēram, nāksies samazin't temperatūru par 3-4 grādiem, pārtraukt vairākus projektus. Patlaban notiek process pie Vēža centra akreditācijas, izdevumus sedzot tikai no slimnīcas līdzekļiem un gaidot, kad šis projekts saņems apstiprināto finansējumu. Šo projektu un citus varētu apturēt līdz brīdim, kad reāli tiek saņemts finasējums. Tāpat tiekot domāts, kā samazināt telpas, piemēram, palātas, kurās ārstējas viens vai divi pacienti, kas nav ekonomiski.