PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Latvijas veselības nozare pauž atbalstu Ukrainai

Doctus
Latvijas veselības nozare pauž atbalstu Ukrainai
FOTO: PSKUS
Latvijas veselības aprūpes nozare solidarizējas ar Ukrainu un gatavo atbalstu. Pirmais sūtījums no valsts materiālajām rezervēm ar šļircēm, elastīgām saitēm, injekciju šķīdumiem, intravenozās ievades sistēmām, penicilīnu u.c. jau ir izsūtīts.

Iesaistās ārstniecības iestādes

Latvijas ārstniecības iestādes - Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Liepājas Reģionālā slimnīca, Ziemeļkurzemes Reģionālā slimnīca, Daugavpils Reģionālā slimnīca, Jēkabpils Reģionālā slimnīca, Jelgavas Reģionālā slimnīca u.c., jau ir apliecinājušas savu gatavību sniegt ārstniecību un/vai rehabilitāciju Ukrainas karavīriem un/vai civiliedzīvotājiem, kas šobrīd cieš no karadarbības.

Rīgas Austrumu slimnīca ir gatava piedāvāt darbu Ukrainas bēgļiem - darbu ārstiem, māsām, māsu palīgiem, kā arī citam medicīnas personālam.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrība atver kontu, kurā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti specifiski Ukrainas brīvības cīņās cietušo ārstniecībai un rehabilitācijai.

Ziedot uz kontu var kā privātpersonas, tā uzņēmumi.

Konta numurs: LV72PARX0017196540004

Pamatojums: Atbalsts Ukrainas karā cietušo ārstēšanai.

Atbalstu Ukrainai pauž zāļu vairumtirgotājs “Magnum Medical”  un aptieku tīkls “Apotheka”

Nosodot militāro agresiju, kas vērsta pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem, no 25. februāra, zāļu vairumtirgotājs “Magnum Medical” un aptieku tīkls “Apotheka” pārtraucis Krievijā un Baltkrievijā ražoto medikamentu, uztura bagātināju un kosmētikas tirdzniecību. Visiem Krievijā un Baltkrievijā ražotajiem medikamentiem un uztura bagātinātājiem, kas no šodienas tiek izņemti no “Apotheka” un “Magnum Medical” preču sortimenta, ir pieejamas alternatīvas, kas ražotas Latvijā vai citās valstīs.

Zāļu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības koncerna Magnum grupas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Somijā, sniedzot atbalstu Ukrainai, nosūtīs uz Ukrainu vitāli nepieciešamās pirmās palīdzības medicīniskās preces un medikamentus viena miljona eiro vērtībā.

Valsts apmaksāti pakalpojumi Ukrainas bēgļiem

Veselības ministrija sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu strādā, lai cilvēkiem, kuri ieradīsies Latvijā, būtu pieejami mūsu valsts apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi, tostarp primārā veselības aprūpe pie ģimenes ārstiem.

Veselības ministrija izskata iespēju nodrošināt darbu Latvijas ārstniecības iestādēs māsām, ārstiem un citiem veselības aprūpē strādājošiem, kuri, bēgot no karadarbības Ukrainā, var ierasties Latvijā.

Veselības aprūpes nozare apzina palīdzības iespējas situācijai, ja Ukraina izteiks nepieciešamību pēc asins komponentu papildu rezervēm.

Veselības ministrija šobrīd vienpusēji lauž līgumu, kas iepriekš bija noslēgts ar Baltkrievijas Republikas Veselības ministriju par sadarbību veselības un medicīnas zinātnes jomā. Tāpat veselības ministrs uzdevis padotības iestādēm lauzt sadarbības līgumus, ja tādi noslēgti ar Krievijas vai Baltkrievijas pusi.

Psihoemocionāls atbalsts pa tālruni

Notiekošā karadarbība Ukrainā ikvienam var radīt iekšēju trauksmi un paniku, tādēļ pieejams psihoemeocionāls atbalsts.

  • Krīzes centrā Skalbes - atbalsta tālrunis 116123

Tālrunis, zvaniem no Latvijas, ir bez maksas, tā darba laiks ir visu diennakti, katru dienu un konsultācijas var saņemt latviešu, krievu un angļu valodās.

Palīdzība pieejama arī Latvijas valstspiederīgajiem, kuri atrodas ārpus Latvijas, to var saņemt zvanot +371 67222922.

  • Pusaudžu resursu centrs piedāvā savu atbalstu Ukrainas valstspiederīgajiem, kas šobrīd spiesti būt prom no mājām šeit, Latvijā.

Tālruni +37125737363, lai saņemtu bezmaksas psiholoģisko atbalstu angļu un krievu valodā. Tālrunis darbojas darba dienās, no 12:00 līdz 19:00.