PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

RAKUS būvēs jaunu infekciju slimību un plaušu veselības korpusu

RAKUS būvēs jaunu infekciju slimību un plaušu veselības korpusu
Freepik
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), izmantojot Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma līdzekļus, paredz slimnīcas infrastruktūras izbūvi un attīstību gandrīz 100 miljonu eiro apmērā.

Slimnīcai tiks būvēts jauns ārstniecības korpuss infekciju slimību un plaušu veselības centra izveidošanai un darbības nodrošināšanai, kā arī attīstīti dienas stacionāra pakalpojumi, kas ļaus tos koncentrēt Hipokrāta ielas kompleksā, veidojot Infekciju slimību un plaušu veselības pakalpojumu centru.

RAKUS valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Aleksejs Višņakovs norāda, ka RAKUS Covid-19 pandēmijas laikā bija lielākā un galvenā ārstniecības iestāde, kurā ārstējās 13 024 Covid 19 infekcijas pacienti no visas Latvijas.  Piecos slimnīcas stacionāros ik dienas vairāk nekā 1200 slimnīcas darbinieku bija iesaistīti cīņā par šo cilvēku veselību un dzīvībām.

Projektu plānots realizēt līdz 2026. gada jūnijam. Tā kopējās izmaksas ir  99 972 040 EUR, no kuriem Eiropas Atveseļošanas fonda finansējums 82 621 521 EUR, bet valsts budžeta līdzfinansējums –  14 851 218 EUR. RAKUS infekciju slimību un plaušu veselības korpusa būvniecības projekts tiek īstenots saskaņā ar Sabiedrības veselības pamatnostādnēm 2021. –2027. gadam.