PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Sāk RPNC jaunā Ambulatorā centra būvniecību

Doctus
Sāk RPNC jaunā Ambulatorā centra būvniecību
Foto: RPNC
Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Tvaika ielā 2, Lieldienu dārza pļavā sākušies aktīvi celtniecības darbi. Jaunais Ambulatorais centrs būs jau trešais RPNC centrs, kas veicinās ambulatoro psihiskās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pacientiem.

RPNC valdes priekšsēdētāja Sandra Pūce: ”Ņemot vērā būtisko pieprasījuma pieaugumu pēc psihiskās veselības aprūpes pakalpojumiem, jauns ambulatorais centrs ir tikai loģisks solis RPNC infrastruktūras attīstībā. Ja  pacientam ir iespēja saņemt nepieciešamos kompleksos psihiskās veselības aprūpes pakalpojumus ārpus stacionāra, tas ļauj viņam turpināt ikdienas gaitas, vai tas būtu darbs, izglītība, laiks kopā ar tuviniekiem, kas arī bieži ir daļa no veseļošanās procesa. Tāpat plānojam, ka laikus saņemta palīdzība Ambulatorajā centrā samazinās noslodzi stacionāram.”

Multifunkcionālā centra kopējās izmaksas ir vairāk nekā 6,5 miljoni eiro, no kuriem 85% ir ERAF finansējums, 9% valsts budžeta un 6% RPNC līdzfinansējums.

Jaunajā Ambulatorajā centrā tiks izvietoti Psihiatriskās palīdzības dienesta ambulatorā aprūpes un Narkoloģiskās palīdzības dienesta ambulatorā aprūpes ārstu kabineti. Tāpat būs telpas dienas stacionāram – kas ir ārstniecības un diagnostikas pakalpojums pacientiem ar garīgās veselības traucējumiem, kuru, tā sarežģītības vai laika ietilpības dēļ, nav iespējams veikt ambulatori. Ēkā būs telpas pacientu rehabilitācijai, ergoterapijai, mūzikas/deju/mākslas/gaismas/drāmas terapijām, fizioterapijai, kā arī pacientu resocializācijas telpa. Jaunajā ēkā būs arī moderns Klientu apkalpošanas centrs.

Plānots, ka būvdarbi pabeigti līdz šā gada beigām, tad notiks iekšdarbi un telpu iekārtošana, savukārt pacientus jaunajās telpās varētu sākt uzņemt ap 2024. gada aprīli