PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Sākta balstvakcinācija pret Covid-19 saņemšana

Doctus
Sākta balstvakcinācija pret Covid-19 saņemšana
Freepik
No 6. oktobra vairākām iedzīvotāju grupām ir iespēja saņemt balstvakcīnu (3.devu) pret Covid-19 - ziņo NAcionālais Veselības dienests.

Saskaņā ar zinātniskos pierādījumos balstītu informāciju, Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) un Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendācijām, šobrīd balstvakcinācija pret Covid – 19 rekomendēta:

  • personām, kas vecākas par 65 gadiem;  
  • pieaugušajiem sociālās aprūpes centru un pansionātu klientiem;
  • arī veselības aprūpes sistēmā var tikt pieļauta papildu devas saņemšana tiem darbiniekiem, kam ir ilgstoša saskarsme gan ar Covid-19 pacientiem, gan pret Covid-19 nevakcinētiem pacientiem un līdz ar to augsts profesionālais un lokāla uzliesmojuma risks. Vakcinācijas fakts ir savstarpēji informēts lēmums starp veselības aprūpes sistēmas darbinieku un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju.

Rekomendācija attiecas uz šīm iedzīvotāju grupām, ja cilvēki, kas tajās ietilpst, nav izslimojuši Covid – 19 un ir pagājuši 6 mēneši kopš saņemtās Astra Zenecas (Vaxzevria) vai BioN/tech Pfizer (Comirnaty) 2. devas.

Balstvakcinācija pret Covid – 19 nav nepieciešama:

  • ja pirms vakcinācijas uzsākšanas bijis pozitīvs Covid-19 tests un tad saņemtas 2 pret Covid-19 vakcīnu devas;
  • ja pēc 2 devu saņemšanas ir bijis pozitīvs Covid-19 tests;
  • ja starp abām vakcīnu devām bijis pozitīvs Covid-19 tests;
  • ja pirms vai pēc vakcinācijas ar Janssen vakcīnu bijis pozitīvs Covid-19 tests.

Iedzīvotāju skaits, kuriem no 6. oktobra rekomendēta balstvakcīnas saņemšana - līdz 06. aprīlim 2 vakcīnu devas ar Pfizer-Biontech (Comirnaty) vai Astra Zeneca (Vaxzevria) vakcīnām ir saņēmuši 3467 seniori vecumā no 65 gadiem, kā arī 13661 veselības aprūpes sistēmā strādājošie. Kopumā 141 000 senioru vecumā no 65 gadiem ir saņēmuši divas BioN/tech Pfizer (Comirnaty) un Astra Zenecas (Vaxzevria) vakcīnu devas. Lielākajai iedzīvotāju daļai, kam rekomendēts saņemt balstvakcināciju, trešā deva ir jāsaņem sākot no novembra vidus.