PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Šonedēļ Latvijā sākas līdz šim apjomīgākā Covid-19 testēšana

Doctus
Šonedēļ Latvijā sākas līdz šim apjomīgākā Covid-19 testēšana
Freepik
No 23. augusta pamatizglītības, vidējās un profesionālajās izglītības iestādēs sāk līdz šim Latvijā apjomīgāko Covid-19 testēšanu. Plānots nedēļā testēt ap 200 tūkstošiem cilvēku.

Testēti tiks bērni un personāls, kuri nav vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19. Testēšanas veikšanai pamatā kā materiāls tiks izmantoti siekalu paraugi, bet, ja tas būs nepieciešams, testēšanai būs iespējams izmantot arī nazofaringeāla iztriepi.

Izglītības ministrija ziņo - katrai izglītības iestādei ir sava apkalpojošā laboratorija, kas nodrošina audzēkņu un personāla testēšanu. Laboratorija sagatavos personalizētus stobriņus siekalu paraugu savākšanai un nodrošinās to nogādāšanu izglītības iestādēs.

Paraugu savākšana notiks noteiktā dienā un laikā, par kuru izglītības iestāde informēs arī vecākus. Ņemot vērā ievērojamo apjomu, gan laboratorijas, gan izglītības iestādes cieši sekos noteiktajam grafikam, un testēšana citā dienā vai laikā nebūs iespējama. Vakcinētiem vai pārslimojušiem bērniem ar derīgu sertifikātu tests nebūs jāveic. Paraugu nodošanas procesu koordinēs izglītības iestāde, ievērojot drošus apstākļus.

Testēšanas rezultātus katrs individuāli saņems dienā, kad tests nodots, vai nākamās dienas rītā iepriekš norādītā e-pastā un E-veselībā. Pilngadīgs skolēns testa rezultātus varēs apskatīties pats,  nepilngadīga skolēna vietā to izdarīt varēs vecāki vai viņa likumiskie pārstāvji.

Saņemtais testēšanas rezultāts būs jāuzrāda (elektroniski vai izdrukāts), apmeklējot interešu vai profesionālās ievirzes izglītības aktivitātes.