PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Top Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs

Doctus
Top Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs
Top Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs Foto: BKUS
Bērnu slimnīcas teritorijā top Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs, kas durvis vērs 2023. gada beigās. Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra ēkas kopējā platība būs 4100 m2, tajā palīdzību stacionārā vienlaikus varēs saņemt vairāk pacientu nekā šobrīd telpās Bērnu slimnīcas novietnē “Gaiļezers”.

Būvniecības kopējās izmaksas ir 9 526 024 eiro, t. sk. Eiropas Savienības Reģionālā fonda atbalsts 5 067 189 eiro apmērā.

Šobrīd pieejamie finanšu resursi nespēj segt visas vajadzības, tādēļ ir nepieciešams ziedotāju atbalsts – Bērnu slimnīca un BSF sadarbībā ar Rimi Latvia turpina ziedojumu vākšanu. Ziedot Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra iekārtošanai var BSF mājaslapā www.bsf.lv, kā arī no 16. marta līdz maija sākumam ziedojumu kastītēs Rimi veikalos visā Latvijā, Rimi e-veikalā un ziedojot Mans Rimi naudas uzkrājumu.

Nepieciešamība pēc psihiskās veselības aprūpes speciālistu palīdzības bērniem un jauniešiem ir tik liela, ka šobrīd rindā uz pirmo konsultāciju pie bērnu psihiatra Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikā nākas gaidīt gandrīz sešus mēnešus, ja vien pacients nav jāpieņem steidzamības kārtā. Pērn Bērnu slimnīcas psihiatri ambulatori snieguši 7410 konsultāciju, kas ir par 30% vairāk nekā gadu iepriekš.

Ņikita Bezborodovs, Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs: “Covid-19 pandēmijas laikā aptuveni divas reizes palielinājies paškaitējumu nodarījušo bērnu skaits, kas vērsušies pēc palīdzības Bērnu psihiatrijas klīnikā, tāpat aptuveni divas reizes palielinājies pacientu skaits ar garastāvokļa traucējumiem, un aptuveni par trešdaļu vairāk kļuvis bērnu ar ēšanas traucējumiem. Manāmi pieaudzis arī klīnikā nonākušo ar stresu saistīto psihisko traucējumu un depresijas pacientu skaits. Satraucoši, ka daudz vairāk pacientu nekā agrāk pie mums nonāk akūtā stāvoklī, pieaug arī pieprasījums pēc psihiatru konsultācijām citās nodaļās. Tāpēc ir ļoti svarīgi paplašināt valsts apmaksātas palīdzības pieejamību un piedāvāt mūsdienīgus pakalpojumus multidisciplinārās speciālistu komandās."