PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Žurnāls
Skatīt visus

Decembris 2018

Dr. Gunta Laizāne, infektoloģe, pediatre, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas virsārste

Lasot žurnāla Doctus rakstus, mani pārņem patiess prieks par kolēģiem. Tāds kā lepnums, ka mums visiem ir vēl kas kopīgs bez vēlmes ārstēt pacientu. Aicinājums, sirdsbalss, sevis ziedošana izvēlētajai profesijai. Nevari kļūt par labu ārstu, ja tas nav dzīves aicinājums. Medicīnas zināšanas un prasmes ir nemitīgs sevis pilnveidošanas process, kas nekad neapstājas. Emocijām virmojot, lasīju interviju ar Juri Šleieru un priecājos par to, ka spējam atcerēties un pateikties ārstiem, kas mums devuši zināšanas un iedrošinājuši, motivējuši kļūt par tādiem, kādi esam šodien.

Vienmēr ar apbrīnu skatos uz kolēģiem, kas spēj vairāk nekā citi, profesionāli izglītojoties citās jomās. Tas ir ieguvums mums kā tautai kopumā.

Pārlapojot žurnālu, no raksta uz rakstu gandarījumu rada pārliecība, ka ir kolēģi, kas palīdz uz pacientu skatīties no dažādiem aspektiem. No mazītiņiem pacientiem tie izaug par lieliem vīriem un sievām. No pediatra savā aprūpē pacientu pārņem kolēģi, stāsts turpinās ar vēlmi dot labāko, vismaz no sevis. Daudzdisciplīnu skatījums uz pacientu kā veselumu ir progresīva un efektīva tendence.

Uz Latvijas medicīnu raugos ar cerību. Mums ir daudz jaunu un motivētu personību, kam ir spējas virzīt Latvijas zinātni un veselības aprūpi kopumā, nezaudējot pacientu kā vērtību.

Lai žurnālam neizsīkst optimisma dzirksts uzdrīkstēties, iedvesmot, meklēt un atrast!

Portālā pieejamie raksti no šī numura:

Vai saaukstēšanās ir ārstējama? Placebo un medikamentu nozīme

Ar augšējo elpceļu infekcijām (pārsvarā vīrusu etioloģijas) pieaugušais gadā pārslimo 2—3 reizes, un tā ir norma. Saaukstēšanās simptomi ir dažādi, to buķete — bagātīga. Aizlikts, tekošs deguns, šķaudīšana, sāpes kaklā, klepus, paaugstināta temperatūra, galvassāpes — simptomi, kas dažādās variācijās var izpausties pat 14 dienas! [11]

S. Paudere–Logina

Konduktīva tipa dzirdes zudums. Iespējamie iemesli

Konduktīvs dzirdes zudums ir mehāniskas dabas problēma, kas rodas, pavājinoties ārējās auss un vidusauss struktūru spējai pārvadīt skaņas viļņu radītās vibrācijas uz iekšējo ausi. Skaņas viļņiem, izejot caur auss ārējo eju, tiek iesvārstīta bungplēvīte, vibrācijas ar dzirdes kauliņu starpniecību tiek pārvadītas uz iekšējās auss endolimfātisko un perilimfātisko telpu.

K. Dambergs, K. Rapša

GUNTA LAIZĀNE: Ko mācīties no somiem? Pieredze infekciju kontrolē

Infektoloģe, pediatre GUNTA LAIZĀNE ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas virsārste, un viņas acis iedegas, kad runājam par infekciju kontroli. Tieši ar šādu mērķi daktere kā brāļu Zariņu stipendiāte devās uz Somiju, uz Helsinku Universitātes slimnīcu. Ko mācīties no valsts, kas veselības aprūpes standartu jomā ierindojas trešajā vietā Eiropā?

L. Meķe