Rīgas Stradiņa universitātē rekordliels studētgribētāju skaits

Otro gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ir pieteicies rekordliels studētgribētāju skaits. Apkopojot informāciju par uzņemšanas rezultātiem uz budžeta vietām un RSU finansētajām studiju vietām, pieteikumus studijām RSU ir iesnieguši 3197 cilvēki, kas ir par 8% vairāk nekā 2010. gadā. Savukārt pērn studētgribētāju skaits RSU pieauga par 35% attiecībā pret 2009. gadu.

RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis: „RSU pozitīvo rezultātu pamatā ir rūpīga stratēģiskā plānošana, attīstot studiju programmu kvalitāti un to piedāvājumu atbilstoši situācijai darba tirgū. Uzņemšanas rezultāti rāda, ka studētgribētāji arvien vairāk izvēlas profesijas, kuras ir ar augstu pievienoto vērtību un kuru apgūšana ļauj realizēt akadēmisko un profesionālo karjeru arī ārpus Latvijas robežām, piemēram, medicīnā. Savukārt sociālo zinātņu programmās pieprasīts ir profesionāls un reālajai dzīvei atbilstošs studiju saturs ar labām prakses iespējām. Būtiski, ka atšķirībā no citiem gadiem, RSU šogad labākajiem sociālo zinātņu studiju programmu studentiem piedāvāja 45 bezmaksas studiju vietas, kas izveidotas no RSU pašu līdzekļiem. Arī tas piesaistījis vairāk studētgribētāju maksas programmās. Esam gandarīti, ka topošie studenti ir atzinīgi novērtējuši mūsu universitātes piedāvājumu, ņemot vērā, ka kopējais jauniešu skaits valstī ar katru gadu samazinās.” Saskaņā ar IZM datiem, šogad 12.klasē mācījās par 5% skolēnu mazāk, nekā iepriekšējā mācību gadā.

Līdz ar to daudzās RSU studiju programmās ir sasniegts pēdējos gados lielākais pieteikumu skaits. Visvairāk RSU saņēmusi pieteikumus pamatstudiju programmā „Medicīna” – 820, un tas ir pēdējos deviņos gados lielākais rādītājs. Tāpat sasniegts jauns rekords studiju programmā „Zobārstniecība”, kurā konkurss uz vienu budžeta vietu pārsniedz 10 cilvēkus.

Apkopojot informāciju par pieteikumu skaitu medicīnas un veselības aprūpes programmās, RSU lielākais pieteikumu skaits saņemts pamatstudiju programmā „Medicīna” – 820, kur tika piedāvātas 250 budžeta vietas. Konkurss šajā studiju programmā ir 3,28 uz vienu budžeta vietu. Pērn studijām „Medicīnā” bija pieteikušies 727 cilvēku. Tālāk seko „Fizioterapija” – 296 pieteikumi uz 36 budžeta vietām (8,22 uz vienu budžeta vietu), „Zobārstniecība” – 254 pieteikumu uz 25 budžeta vietām (10,16 uz vienu budžeta vietu), „Farmācija” – 145 pieteikumu uz 25 budžeta vietām (5,8 uz vienu budžeta vietu) u.c.

Rekordliels studētgribētāju skaits pieteicies arī RSU piedāvātajās sociālo studiju programmās. Pieprasītākā ir Andas Rožukalnes vadītā „Multimediju komunikācija”, uz kuru pieteikušies 262 cilvēki. Tālāk seko studiju programma „Starptautiskais mārketings un reklāma” – 105 pieteikumi, „Žurnālistika” – 106 pieteikumi un citas programmas. Kopumā RSU saņemti 1114 pieteikumi studijām sociālo zinātņu studiju programmās.

Jāatgādina, ka atšķirībā no citiem gadiem, kad pieteikties studēt RSU varēja, iesniedzot dokumentus klātienē, šogad pieteikties apgūt RSU studiju programmas varēja arī, izmantojot RSU elektronisko e-Uzņemšanas sistēmu.

RSU pieteikšanās studijām pa maksu joprojām turpinās. Tāpat joprojām var pieteikties arī studijām maģistra programmās.

Ar detalizētāku informāciju par RSU uzņemšanas statistiku var iepazīties universitātes mājas lapā: http://www.rsu.lv/studiju-iespejas/uznemsana/uznemsanas-statistika.

Uz augšu ↑