PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Par sapņiem un mērķiem

D. Ričika
Par sapņiem un mērķiem
Freepik
Gadu mijā cilvēki mēdz uzrakstīt savus sapņus un mērķus — pēc gada ir interesanti palūkot, kas no sapņu deklarācijas īstenots. 2023. gads nozarei nesolās būt viegls, bet kurš teicis, ka grūtības vienmēr ir tikai ar mīnusa zīmi?

Tomēr, runājot par sapņiem un mērķiem, pat ja pirmajā mirklī tie šķiet neiespējami, daži navigatori ir universāli visiem mērķiem — lieliem un maziem, personiskiem un valstiskiem. 

Strādājot žurnālā, ir kāda lieliska privilēģija — sarunas ar dzīvē kaut ko sasniegušiem cilvēkiem, un tās ir kā pieredzes takas, ko dažās stundās izskriet un mēģināt saprast, kā taku skrējējs ticis pie mērķa. Lūk, divas universālas atziņas.

  • Pirmā. Sāc rīkoties un darīt tagad! Viens no vadošajiem Latvijas onkoķirurgiem kādā intervijā sacījis: stāvēšana uz vietas nozīmē virzību atpakaļ. Vai cita jaunā ārsta atziņa: vienkārši dari un tad saproti, ka vari vairāk. Nav tādu kursu, kuros pamēģināt, vai izdosies, nav piecu vai septiņu veidu, kādā veidā sākt darīt. Ir vienkārši jāizkustas no vietas. Jādara tik daudz, cik konkrētajā situācijā vari, bet ar skatu uz mērķi. Ja šodien vari noiet vienu metru mērķa virzienā, lieliski. Dari to regulāri katru dienu. Pēc laika pašam neticēsies, kādu distanci esi paveicis. 
  • Otrā. Sapņiem nenospraud robežas. Mēs parasti izvēlamies mērķus, skatoties no savas pieredzes — no zināmās “ēdienkartes”. Citādi neprotam prognozēt nākotni. Intervijas ar izcilām personībām liecina, ka vērts mēģināt izvēlēties sastāvdaļas, pasūtīt ēdienu, kura nav ēdienkartē. Ir daudzi stāsti, kas vēsta par to, kā uzdrīkstēšanās rada satikšanos, saāķē ar cilvēkiem, ļauj nokļūt vidē, kas kalpo kā tramplīns lēcienam. Reizēm šajā taku skrējienā nogriešanās pa kādu līkumu, kas pirmajā brīdī šķiet apkārtceļš vai pat strupceļš, retrospektīvā izrādās lielākā veiksme.

Lai mums visiem 2023. gadā drosmīgi sapņi un pirmais solis mērķa virzienā jau šodien!