PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Gada pieturzīmes. 2006.gads

Doctus
Gada pieturzīmes. 2006.gads
Gads apmetis kūleni. Lūk, daži vērojumi: punkti uz i un treknas domu zīmes. Gada spožums un posts. Sarkanās lentītes par Eiropas naudu renovētajās slimnīcu nodaļās grieztas ar neredzētu sparu! Prieks, protams, par jaunu, skaistu fasādi, tomēr nepamet doma, ka karalis, kā tai Andersena pasakā, joprojām nav ticis pie silta mētelīša. Jādomā, ka resursi vai pacietība vēl nav izsmelta, jo varam sekot politikas veidotāju plānam: lēnāk pār tiltu, draugi!

Skandāls. Pēc kumosa, kas veselības ministram izrādījās par cietu Stradiņa slimnīcas un P. Dussman noslēgtā līguma dēļ, slimnīcas galvenā ārsta krēsls apgāzās. Vai virtuve bija vienīgais iemesls? Var tikai minēt, taču nevar nepamanīt, ka lielākā Latvijas slimnīca tā kā maķenīt apdalīta - valsts galvots kredīts daudzu miljonu apmērā tai gājis secen.

Pārsteigums. Farmaceitiskās firmas skaļi definējušas - zāļu reklāmā un mārketingā izmantosim ētiskākus darbarīkus. Apsveicama iniciatīva, taču kas runā skaļāk: konkurence vai godaprāts?

Jauns stūrmanis. Tikko svaigi pārvēlēta Ārstu biedrības vadība ar Pēteri Apini priekšgalā: viss jaunais ir labi aizmirsts vecais? Pirmajās simts dienās, atturoties no vērtējuma, gribas pievienoties vēlējumam, ko saklausījām Ārstu biedrības vēlēšanās. Jāmaina ne tikai ārējie uzstādījumi, svarīgāk: katram ārstam jāmainās iekšēji!

Nākamo gadu vadlīnijas. Mediķu algas augs atbilstoši solītajam grafikam, 2010. gadā sasniedzot 2,5 reizes lielāku atalgojumu par vidējo tautsaimniecībā. Vai pietiks? Slimnīcu skaits no 100 samazināsies uz 50, tiks bruģēts ceļš e-veselībai un sabiedrības veselības profilaksei, ierobežojot smēķēšanu, alkohola patēriņu, izglītojot par veselīgu uzturu un fiziskām aktivitātēm. Par pēdējo veselības ministram Gundaram Bērziņam ir praktiska pieeja. Piemēram, vienu nedēļu viņš ministrijā pie lifta durvīm pielicis uzrakstu: tikai veciem, slimiem cilvēkiem un kravām.

Labs sākums ikvienam darbam un nodomam - sākt ar sevi!