PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Darbu sācis vienotais vakcinācijas tīkls ViVaT

Doctus
Darbu sācis vienotais vakcinācijas tīkls ViVaT
Freepik
19. aprīlī darbu sāka vienotais vakcinācijas tīkls ViVaT. Tagad portālā manavakcina.lv var ne tikai pieteikties vakcīnai, bet iedzīvotāji no atvērtajām prioritārajām grupām var izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku.

Šobrīd jaunā vietne strādā testa režīmā, bet pakāpeniski vietnē manavakcina.lv tiks atvērts plašs vakcinācijas iestāžu kalendārs – sola Vakcinācijas projekta birojs. ViVaT ir IT sistēma, kas koordinē Covid-19 vakcinācijas veicēju kalendārus, reģistrē vakcinācijas faktu, kā arī uztur aktuālu iedzīvotāju vakcinācijas statusu un atbilstību prioritārajām grupām.

Tuvāko nedēļu laikā turpināsies pakāpeniska vakcinācijas veicēju kalendāru iekļaušana šajā tīklā. Jaunā funkcionalitāte ļaus ikvienam atvērtās prioritārās grupas iedzīvotājam vietnē izvēlēties sev ērtāko vakcinācijas vietu un vēlamo laika intervālu.

Savukārt vakcinācijas veicēji var sasaistīt savus vakcinācijas kalendārus un laikus ar vietni manavakcina.lv, kas nodrošina informāciju iedzīvotājiem par vakcinācijas veicēju piedāvātajiem brīvajiem vakcinācijas laikiem. Vienotā vakcinācijas sistēma automātiski parādīs iedzīvotāja piederību kādai no prioritārajām grupām. Vakcinācijas veicējiem tiks atvieglota arī vakcinācijas fakta reģistrēšana un vakcīnu pasūtīšana.

ViVaT izstrādājuši vadošie Latvijas IT uzņēmumi: SIA ZZ Dats, kas kā apakšuzņēmējus piesaistījis SIA Kleintech Services, SIA Mobilly, SIA Blue Bridge Technologies, SIA Meditec, SIA Rixcat.

Sistēmas izstrāde izmaksājusi 817 500 eiro, tai skaitā vakcinācijas IT risinājuma kodola izstrāde – 473 352 eiro, integrācija ar ārstniecības iestāžu IT sistēmām - 232 320 eiro. Papildu izmaksas veido serveru infrastruktūras īre, Nacionālā veselības dienesta sistēmas uzturēšanas darbaspēks, kā arī iedzīvotāju digitālā apziņošana.