PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Daudz pirmklasnieku ar lieko ķermeņa masu

Doctus
Daudz pirmklasnieku  ar lieko  ķermeņa masu
Bērnu antropometrisko parametru un skolu vides jaunākajā pētījumā secināts, ka divām trešdaļām (67%) pirmklasnieku ir normāls svars, 22,5% – aptaukošanās, bet 10,4% – nepietiekams svars.

SPKC sabiedrības veselības analītiķe I. Pudule,  veselības ministre I. Circene un prof. Dž. Breda no PVO SPKC sabiedrības veselības analītiķe I. Pudule,  veselības ministre I. Circene un prof. Dž. Breda no PVO
SPKC sabiedrības veselības analītiķe I. Pudule, veselības ministre I. Circene un prof. Dž. Breda no PVO

SPKC sabiedrības veselības analītiķe Iveta PUDULE: "Joprojām liekās ķermeņa masas un aptaukošanās izplatība lielāka ir zēniem (24%, meitenēm 21%), tomēr meitenēm aptaukošanās īpatsvars kopš 2008. gada palielinājies par 2,6%. Vismazāk septiņgadīgo bērnu ar normālu ķermeņa masu ir Rīgā." Septiņgadīgo pirmklasnieku antropometriskajos rādītājos vērojama izkliede. Septiņus gadus veciem zēniem svars svārstās no 16,5 līdz 53,4 kg, meitenēm – no 16,5 līdz 53,4 kg. Pētījumu 2012. gada oktobrī veica SPKC, savācot 4358 pirmās klases skolēnu antropometriskos datus. Savukārt prof. Džoao Breda (João Breda), PVO Eiropas reģionālā biroja uztura, fizisko aktivitāšu un aptaukošanās programmas vadītājs, norādījis: aptaukošanās vairākumā attīstīto valstu sasniegusi epidēmijas mērogu ar dažādu veselības traucējumu sekām. Latvijā pārāk daudz lieto sāli, cukuru un taukus, bet fizisko aktivitāšu ir pārāk maz.