PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Uz lielā ekrāna jau piektā ārstu producētā spēlfilma

D. Ričika
Uz lielā ekrāna jau piektā ārstu producētā spēlfilma
Novembra beigās kinoteātrī "Splendid Palace" ieintriģētu draugu, kolēģu un labvēļu lokā uz lielā ekrāna triumfēja "Vilkatis Group" jau piektā spēlfilma - "Krāsaini...". Filma ir par medicīnas studentēm, kuras inscenē kāzas. Andris Skride stāsta, ka filma tapusi pusgadu. Scenārija aizmetņi radās maijā, filmēšana sākās jūnijā. Filmējis profesionāls operators. Filmēšanas pārsvarā notika Rīgā! Arī Stradiņa slimnīcā!

Andris Skride veic slaveno gājienu pa sarkano paklāju Andris Skride veic slaveno gājienu pa sarkano paklāju
Andris Skride veic slaveno gājienu pa sarkano paklāju

"Viena no medicīnas studentēm izdomā inscenēt savas kāzas - lai īstajās kāzās viss būtu kārtībā! Tad nu viņas pelna naudu kāzām - kļūst par viltus kontrolierēm Latvijas Dzelzceļa vilcienos, diemžēl tā viņas tiek tikai pie pārdesmit latiem. Tad studentes dodas laupīt Jūgendstila muzeju (izmantoti daži motīvi no filmas "Kā nozagt miljonu"), kur nolaupa pulksteni, ko pārdod antikvariātā. Nauda kāzām rokā! Tālāk seko kāzu piedzīvojumi...," īsi sižetisko līniju atklāj kardiologs Andris Skride, viens no filmas režisoriem, producentiem, viņš filmā arī aktieris.  

Andris Skride,endokrinoloģe, interniste Lauma Zariņa, Valsts Prezidenta kancelejas preses sekretāra vietnieks Mārtiņš Drēģeris, farmakoloģe doc.Santa Purviņa, asinsvadu ķirurgs, prof.Dainis Krieviņš Andris Skride,endokrinoloģe, interniste Lauma Zariņa, Valsts Prezidenta kancelejas preses sekretāra vietnieks Mārtiņš Drēģeris, farmakoloģe doc.Santa Purviņa, asinsvadu ķirurgs, prof.Dainis Krieviņš
Andris Skride,endokrinoloģe, interniste Lauma Zariņa, Valsts Prezidenta kancelejas preses sekretāra vietnieks Mārtiņš Drēģeris, farmakoloģe doc.Santa Purviņa, asinsvadu ķirurgs, prof.Dainis Krieviņš

Galvenajās lomās redzami (iekavās norādīta viņu specialitāte dzīvē): Anete Šlēziņa (reanimatoloģe, anestezioloģe), Zane Šenberga (tiesu med. eksperte), Jānis Pudulis (kardiologs, aritmologs), Ieva Mieze, Guntars Lazdāns (stomatologs) un Andris Skride (kardiologs).

Izdevies piesaistīt arī jaunus aktierus. "Daži medicīnas studenti bija ļoti atsaucīgi!" saka A. Skride. Nelielā lomā filmējies ari prof. Dainis Krieviņš un kardioloģe Dace Freidenberga. Tāpat filmā redzamas arī Andra Skrides māsīcas, slavenās mūziķes Lauma un Linda Skrides (Baiba netika). "Viņas vienā no filmēšanas dienām bija Latvijā un ļoti gribēja filmēties - un es viņām speciāli sameklēju lomu," atklāj Andris Skride.

Svinīgo runu teic Andris Skride, Anete Šlēziņa, Zane Šenberga un montāžists un operators Andis Onzuls Svinīgo runu teic Andris Skride, Anete Šlēziņa, Zane Šenberga un montāžists un operators Andis Onzuls
Svinīgo runu teic Andris Skride, Anete Šlēziņa, Zane Šenberga un montāžists un operators Andis Onzuls

Filma "Krāsaini" ir "Vilkatis Group" piecu gadu jubilejas filma. Arī šogad filmas pirmizrāde bija skatāma uz lielā ekrāna, uz filmas pirmizrādi idejas režisori/ producenti ieradās ar limuzīnu, bija sarkanais paklājs un salūts! Viesi malkoja šampanieti un atklāšanas runu teica filmas trīs galvenie ģeneratori: Anete Šlēziņa, Zane Šenberga, Andris Skride un filmas tehniskais direktors Andis Onzuls

"Ļoti daudzi ārsti bija uz pirmizrādi, daudzi arī atbalsta mūsu biedrību "Vilkatis Group". Paldies viņiem!" tā Andris Skride.

Ieintriģētie skatītāji gaida nodziestam gaismu Ieintriģētie skatītāji gaida nodziestam gaismu
Ieintriģētie skatītāji gaida nodziestam gaismu

"Vilkatis Group" ir kolēģu un draugu grupa desmit gadu garumā - jau no pirmā kursa. Studiju laikā viņi bieži izspēlēja etīdes no populārām latviešu filmām. Reiz Stradiņa slimnīcas teritorijā nelielā pļaviņā starp nodarbībām baltos halātos izspēlējuši etīdi no Emīla nedarbiem, kur komandante iekrīt vilku bedrē. To pa gabalu redzējis viens profesors un prasījis citiem: kas tie, nav sajukuši? Citi studenti atbildējuši: tie ir tie trakie, viņiem tas ir normāli. Kopš tā laika viņiem arī pielipusi iesauka "vilkaši".

Afterparty var sākties!!! Afterparty var sākties!!!
Afterparty var sākties!!!

Lasiet interviju ar Andri Skridi par viņa aizraušanos ar kino šeit.

Foto: no A. Skrides arhīva