PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Apdegumu centrā pirmo reizi pielieto pilna biezuma ādas transplantāciju

Apdegumu centrā pirmo reizi pielieto pilna biezuma ādas transplantāciju
Freepik
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģiskās infekcijas klīnikas Apdegumu centrā kādai pacientei ar smagiem otrās un trešās pakāpes apakšžokļa un kakla rajona apdegumiem tika veikta pilna biezuma ādas transplantācija.

Pilna biezuma ādas transplantācija pasaulē nav jauna metode, taču tā pirmo reizi tika pielietota Apdegumu centrā. Operācija notika janvārī un ilga 5 stundas.

Sākotnēji sieviete tika stacionēta Daugavpils Reģionālajā slimnīcā. Mediķiem, sazinoties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Specializētās medicīnas centru un tur dežūrējošo ārstu-kombustiologu Vjačeslavu Simonovu, tika pieņemts lēmums smagi cietušo pacienti tālākai ārstēšanai pārvest uz Rīgas Austrumu slimnīcu.

“Plaša un smaga termiskā apdeguma rezultātā pacientei principā visi ādas un zemādas audi apakšžokļa un kakla rajonā bija atmiruši, tādēļ, lai sieviete varētu turpināt dzīvot, bija nepieciešams veikt apdegušās zonas rekonstrukciju. Patiesībā šis ir unikāls gadījums, jo ļoti bieži cilvēki ar tik smagiem sejas zonas apdegumiem nemaz neizdzīvo,” stāsta Rīgas Austrumu slimnīcas Ķirurģiskās infekcijas klīnikas Apdegumu centra ķirurgs un operācijas veicējs - Vjačeslavs Simonovs.

Arī pēcoperācijas periods bija ilgs un sarežģīts. Kopumā dzīšanas process ilga 2 mēnešus. Visu šo laiku paciente atradās Apdegumu centrā, nepārtrauktā mediķu uzraudzībā. Šobrīd sieviete ir atgriezusies ierastajās ikdienas gaitās.

“Paciente var turpināt dzīvot, neslēpjot seju. Protams, ņemot vērā sarežģīto operāciju, ir redzami nelieli kosmētiskie defekti, taču tie nekādā mērā neietekmē turpmākās dzīves kvalitāti. Gan sejas mīmikas, gan grimases un arī vizuālais izskats ir saglabājies tāds, kāds tas bija iepriekš – pirms apdegumu gūšanas,” norāda Vjačeslavs Simonovs.