PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Austrumu slimnīcā atklātas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas jaunās Infekciju bloka telpas

Doctus
Atklājot Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas  Infekciju bloka telpas: RAKUS valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs, veselības ministrs Hosams Abu Meri,  Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka un Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Dr. Aleksejs Višņakovs
Atklājot Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas Infekciju bloka telpas: RAKUS valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs, veselības ministrs Hosams Abu Meri, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka un Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Dr. Aleksejs Višņakovs FOTO: RAKUS
Austrumu slimnīcas NMPUK paplašināšanas projekts ļaus nodalīt pacientu plūsmas, nodrošinot triāžu, diagnostiku un ārstēšanu infekciju slimību pacientiem, vienlaikus ievērojot infekciju tālākas izplatības ierobežošanas prasības un epidemioloģiski drošu ārstēšanās vidi ne tikai pacientiem, bet arī klīnikas personālam. Tās ir pirmās slimnīcas telpas arī Baltijas valstu mērogā, kas uzbūvētas atbilstoši visaugstākajiem epidemioloģiskās drošības standartiem.

Projekts īstenots, piebūvējot NMPUK esošajai ēkai Infekciju bloka telpas 4604,5 kvadrātmetru platībā trīs stāvos. Maksimālā kapacitāte pacientu uzņemšanai pārsniedz 300 vietu, nodrošinot gatavību jebkādai ārkārtējai situācijai.

NMPUK  Infekciju bloka pacientu apskates telpas un palātas ir plašas, gaišas un modernas, un tajās paredzēts viss nepieciešamais aprīkojums, nodrošinot gan attiecīgus higiēnas, gan dezinfekcijas apstākļus. Sevišķa uzmanība pievērsta epidemioloģisko prasību pastiprinātai izpildei, paredzot dažādus tehnoloģiskos risinājumus un inovatīvu aprīkojumu. Jaunajā blokā īstenoti ergonomiski un funkcionāli telpu savienojumi un risinājumi, lai nekas neaizkavētu operatīvas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu pacientiem ar akūtām veselības problēmām.

Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs: “Protams, medicīnas nozare vispirms ir cilvēki – tie ir mūsu pacienti, kuru labā mēs strādājam, tie ir mūsu nepārspējamie un talantīgie ārsti, tās ir mūsu strādīgās māsas, aprūpes un atbalsta personāls un citi darbinieki. Bet ne tikai, un to es esmu uzsvēris vairākkārt, – 21.gadsimta medicīna nav iespējama 20.gadsimta sākuma celtnēs. Svarīga ir arī fiziskā būve – vide un telpas, kurās tiek sniegta pirmā neatliekamā palīdzība un augsta līmeņa ārstniecība un kurās notiek atveseļošanās. Mūsdienu medicīnas būves nozīmē pavisam jauna līmeņa filosofiju ceļā uz atveseļošanos – tas ir ārstniecības, arhitektūras un tehnoloģiju kopums, kas nodrošina epidemioloģiski drošu, ātru un efektīvu palīdzības sniegšanu. Šodien mūsu valsti esam padarījuši mazliet drošāku.”

Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Dr. Aleksejs Višņakovs informēja par Infekciju bloka darbību: “Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā var nonākt ikviens cilvēks, kuram ir akūtas veselības problēmas. Un mūsu mērķis ir operatīvi sniegt labāko medicīnisko palīdzību un aprūpi, ko varam un spējam nodrošināt. Tā mēs strādājām līdz šim, un turpināsim strādāt arī nākotnē. Ar šodienu mēs uzsākam gatavošanos pacientu uzņemšanai jaunajās telpās, kas būvētas un konceptuāli veidotas tā, lai nodrošinātu infektoloģijas profila pacientu kvalitatīvu uzņemšanu, izmeklēšanu un neatliekamo ārstēšanu. Darbības plāns tiks atklāts vēlāk, kad būs izstrādāta pacientu maršrutizācija un pabeigta nodaļas labiekārtošana. Pacientu plūsmas dalījums tiks pārdomāts līdz sīkumam. Kopā ar kolēģiem vēl ir daudz dažādu lietu, kas darāmas. Vislielāko pateicību vēlos teikt saviem darbiniekiem, kas ir mani domubiedri un visu laiku labākā komanda.”