PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Ar rutīnas sijājošo atlasi var atklāt pacientus ar nediagnosticētu depresiju

Doctus
Ar rutīnas sijājošo atlasi var atklāt pacientus ar nediagnosticētu depresiju
Freepik.com
Vai rutīnas depresijas sijājošās atlases īstenošana primārajā aprūpē ir saistīta ar labākiem sijājošās atlases rādītājiem grupām, kurām ir depresijas nepietiekamas ārstēšanas risks?

Kohortas pētījumā, kurā piedalījās 52 944 pieaugušie pacienti primārās aprūpes praksēs Kalifornijas veselības sistēmā, depresijas sijājošās atlases rādītāji palielinājās no 40,5 % 2017. gadā līdz 88,8 % 2019. gadā pēc vispārējās skrīninga politikas īstenošanas. Sākotnējās statistiski nozīmīgāss sijājošās atlases atšķirības starp gados vecākiem pacientiem, melnādainiem/afrikāņiem un citiem angliski runājošiem pacientiem, kā arī pacientiem ar valodas barjerām izzuda līdz 2019. gadam, lai gan atšķirības vīriešiem nebija.

Šie rezultāti liecina, ka depresijas sijājošās atlases īstenošana var samazināt atšķirības sijājošās atlases rezultātos un uzlabot depresijas atpazīšanu un nodrošināt atbilstošu ārstēšanu visiem pacientiem.

AVOTS: Garcia ME, Hinton L, Neuhaus J, et al. Equitability of Depression Screening After Implementation of General Adult Screening in Primary Care. JAMA Netw Open. 2022;5(8):e2227658.