PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Implantējama ierīce palīdz mazināt sāpes bez medikamentiem

Doctus
Implantējama ierīce palīdz mazināt sāpes bez medikamentiem
Freepik.com
Pētnieki ir izstrādājuši mazu, mīkstu un elastīgu implantu, kas mazina sāpes pēc pieprasījuma un bez medikamentu lietošanas. Pirmā šāda veida ierīce varētu nodrošināt ļoti nepieciešamo alternatīvu opioīdiem un citiem atkarību izraisošiem medikamentiem.

Implantējamās ierīces, kas spēj mērķtiecīgi un atgriezeniski bloķēt perifēro nervu darbību, var nodrošināt alternatīvas opioīdiem sāpju mazināšanā. Vietējā dzesēšana ir pievilcīgs līdzeklis sāpju signālu likvidēšanai pēc pieprasījuma, taču tradicionālās tehnoloģijas ierobežo stingri, apjomīgi formas faktori; neprecīza dzesēšana; un prasības ekstrakcijas operācijām. Tagad pētnieki ir izstrādājuši mīkstas, bioresorbējamas, mikrofluidiskas ierīces, kas ļauj piegādāt fokusētu, minimāli invazīvu dzesēšanas jaudu dzīvos audos ar reāllaika temperatūras atgriezeniskās saites kontroli. Konstrukcija ar ūdenī šķīstošiem, bioloģiski saderīgiem materiāliem rezltējas ar izšķīšanu un biorezorbciju kā mehānismu, lai novērstu nevajadzīgu ierīces slodzi un risku pacientam bez papildu operācijām. Vairāku nedēļu in vivo pētījumi demonstrē spēju ātri un precīzi atdzesēt perifēros nervus, lai nodrošinātu lokālu, pēc pieprasījuma analgēziju neiropātisko sāpju gadījumos.

AVOTS: Reeder JT, Xie Z, Yang Q, et al. Soft, bioresorbable coolers for reversible conduction block of peripheral nerves. Science, 2022; 377 (6601): 109