PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Norisinās kardioloģijas kongress Baltic Summer

Doctus
Foto no kreisās- prof. Andrejs Ērglis (PSKUS Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs), Līga Meņģelsone (LR Veselības ministre), prof. Pēteris Stradiņš (PSKUS Sirds ķirurģijas centra vadītājs), prof. Eva Strīķe (PSKUS Galvenais ārsts), Rinalds Muciņš (PSKUS Valdes priekšsēdētājs).
Foto no kreisās- prof. Andrejs Ērglis (PSKUS Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs), Līga Meņģelsone (LR Veselības ministre), prof. Pēteris Stradiņš (PSKUS Sirds ķirurģijas centra vadītājs), prof. Eva Strīķe (PSKUS Galvenais ārsts), Rinalds Muciņš (PSKUS Valdes priekšsēdētājs). PSKUS
15. jūnijā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā invazīvie kardiologi, sirds ķirurgi un elektrofiziologi no Latvijas un dažādām Eiropas valstīm, kā arī Japānas, tiekas 4 operāciju zālēs, diskusiju studijā un zinātniskās lekcijās.

Operāciju norise tika translēta uz īpašu kongresam sagatavotu studiju, kur notiek tiešsaistes diskusijas starp operējošajiem ārstiem operāciju zālēs un ekspertiem studijā. Operāciju un diskusiju norise tika pārraidīta tiešsaistē Zoom, kur tai līdzi sekoja gan kardiologi, gan ģimenes ārsti un citi speciālisti Latvijā un citur pasaulē.

Kongresa otrajā dienā, 16. jūnijā, ar lekcijām Latvijas Universitātē uzstāsies kardiologi no Dānijas, Japānas, Lielbritānijas, Lietuvas, Polijas, Spānijas, Ukrainas, Vācijas un Latvijas.

Kongresam klātienē un tiešsaistē sekos vairāk nekā 250 ārstu, medicīnas māsu un rezidentu.

 “Kā jums šķiet – Latvija ir liela vai maza? Sirds ir – liela vai maza? Hokeja čempionātā redzējām, ka latvieša sirds ir liela. Šajās dienās Latvijā sabrauc izcili kardiologi un sirds ķirurgi no desmit dažādām valstīm, lai mēs kopā operētu un ar vienu mērķi – uzlabot ārstēšanas kvalitāti mūsu pacientiem! Latvija ir liela! Ar lielu sirdi!” – sacīja prof. Andrejs Ērglis, atklājot kongresu.

Šis ir starptautiskā kardioloģijas kongresa Baltic Summer jubilejas gads – tas Latvijā tiek rīkots jau 20. gadu.