PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pasaules Veselības organizācija aicina saslimšanu ar omikronu neaprakstīt kā vieglu

Doctus
Pasaules Veselības organizācija aicina saslimšanu ar omikronu neaprakstīt kā vieglu
Freepik
Pasaules veselības organizācija norādījusi, ka omikrona radītais globālais risks ir ļoti augsts un to nevajadzētu aprakstīt kā “vieglu”, jo tas joprojām izdzēš cilvēku dzīvības.

Lielais cilvēku skaits, kas inficējas ar Covid-19, rada lielu spiedienu uz veselības aprūpes sistēmām, norāda PVO vadītājs Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Pirmdien ASV 24 stundu laikā tika reģistrēts vairāk nekā miljons Covid-19 gadījumu. Apvienotā Karaliste ceturtdien ziņoja par 179,756 gadījumiem un 231 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi. Vairākas slimīcas ziņo par kritisku situāciju darbinieku prombūtnes dēļ, raksta BBC Health.

Arī Francijā aug stacionēto skaits. Francija ceturtdien ziņoja par 261 tūkstoti jaunu inficēšanās gadījumā. Francijas veselības ministrs Olivier Veran  norādījis: kamēr omikrona pacienti aizņem “parastās” gultas, Delta variants rada spriedzi intensīvās terapijas nodaļām.

Arī Latvijā turpina pieaugt Covid-19 saslimušo skaits. Aizvadītajā diennaktī veikti 11 587 Covid-19 testi, reģistrēti 1877 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.