PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pavasarī RSU attālināti studijas sāks par 16% vairāk ārvalstu studentu nekā pērn

Rīgas Stradiņa universitāte
Pavasarī RSU attālināti studijas sāks par 16% vairāk ārvalstu studentu nekā pērn
Rīgas Stradiņa universitātē noslēgusies ārvalstu studentu ziemas uzņemšana. Vēlmi studēt RSU pauda 500 interesenti no 46 valstīm, bet studijas sākuši 293 studenti no 29 valstīm, no kuriem 260 studē medicīnu, bet 33 – zobārstniecību. Tā kā mācības pirmkursniekiem pavasara semestrī noritēs pilnībā attālināti, tad studenti zināšanas apgūs savās mītnes zemēs, Latvijā ierodoties vien tad, kad epidemioloģiskā situācija kļūst labvēlīgāka.

Visvairāk ārvalstu studentu šajā ziemas uzņemšanā ir no Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Itālijas un Norvēģijas. Kā secināts rudenī veiktajā domnīcas CERTUS pētījumā, no 2021. līdz 2024. gadam, pateicoties RSU augstākās izglītības pakalpojumu eksportam, Latvijas ekonomika iegūs papildu 438 milj. eiro. Ar šo eksportu saistītas arī 1040 darba vietas un Latvijas budžetā tiek iemaksāti vismaz 15 miljoni eiro. RSU ārvalstu studentus piesaistījusi jau vairāk nekā 15 gadu garumā, un šajā laikā ievērojami mainījies pārstāvēto valstu skaits. Patlaban aptuveni 26% jeb 2600 RSU studentu ir ārvalstnieki, no kuriem ap 40% ir no Vācijas, 38% – no Skandināvijas.

Gaidāmajā vasaras uzņemšanā papildus jau studiju programmām – Medicine un Dentistry -  ārvalstu studentus plānots uzņemt vēl virknē programmu, piemēram, International Business and Start-up Entrepreneurship, International Governance and Diplomacy, Health Management un Social Work with Children and Youth.