PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā liela noslodze

Doctus
Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā liela noslodze
FOTO: RAKUS
Aptuveni trešdaļa pacientu RAKUS Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā nonāk ar tādām slimībām vai nelielām traumām, ko iespējams ārstēt ģimenes ārstu uzraudzībā un ambulatoros apstākļos.

RAKUS informē, ka septembra pirmajā nedēļā neatliekamo palīdzību Austrumu slimnīcā vidēji katru dienu saņēma 250 cilvēku, no tiem vidēji 115 dienā tika nogādāti ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transportu, bet pārējie ieradās paši. Tikai aptuveni 40% visu pacientu bija nepieciešams palikt stacionārā. Līdz pat 20% visu neatliekamo pacientu nonāk Austrumu slimnīcā traumu un nelaimes gadījumu  dēļ, bet 7% – kritiskā stāvoklī, kad jāveic dzīvību glābjošas procedūras un reanimācijas pasākumi.

“Mūsu klīnikas ārstu un aprūpes personāla kapacitāte, tieši tāpat kā jebkurā ārvalstu neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikā, ir precīzi aprēķināta neatliekami stacionējamo un ārstējamo pacientu uzņemšanai. Taču jāsecina, ka vismaz trešdaļa  pacientu, kas nonāk NMPUK, nepieciešamo palīdzību varētu saņemt pie ģimenes ārsta vai ambulatorajā iestādē," stāsta Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs ārsts Aleksejs Višņakovs.