PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Bērnu slimnīcā atklāta kardioķirurģijas hibrīdoperāciju zāle

Doctus
Bērnu slimnīcā atklāta kardioķirurģijas hibrīdoperāciju zāle
Foto: BKUS
Bērnu slimnīcā pieejamā hibrīdoperāciju zāle ir modernākā Baltijā Tajā, apvienojot vairākas sirds ķirurģijā plaši izmantotas tehnoloģijas, tiek veiktas vairāk nekā 30 dažāda veida sirdskaišu operācijas. Aktuālākais jauninājums ir jaunākās paaudzes digitālais angiogrāfs.

“Nestandarta situācijas ir mūsu ikdiena, taču tehnoloģijas palīdz ieraudzīt nianses un paveikt darbu vēl labāk. Piemēram, kardioķirurģijas operāciju zālē šoruden uzstādītā digitālās angiogrāfijas iekārta ļauj uzņemt arī trīsdimensionālus asinsvadu attēlus un rentgena video. Šī gada sākumā uzsākts darbs arī ar jaunām ehokardiogrāfijas iekārtām ar īpašām zondēm sirds izmeklēšanai,” stāsta Bērnu slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas vadītājs, bērnu sirds ķirurgs Valts Ozoliņš.

Bērnu slimnīca šobrīd lepojas ar Baltijā mūsdienīgāko kardioķirurģijas hibrīdoperāciju zāli, kurā pēc nepieciešamības operāciju laikā var izmantot vairākas savstarpēji savietojamas iekārtas. Ja ierasti tādas iekārtas kā angiogrāfs, ar kura palīdzību operācijā tiek monitorēti asinsvadi, un mākslīgās asinsrites iekārta atrodas dažādās operāciju zālēs, tad hibrīdoperāciju zālē tās izvietotas vienkopus un var darboties vienlaicīgi, viena otru papildinot un ļaujot ķirurgiem strādāt arvien efektīvāk.

Latvijā ik gadu 1% jaundzimušo jeb aptuveni 200 bērniem diagnosticē kādu no 300 iedzimto sirdskaišu veidiem. Aptuveni pusē gadījumu šo bērnu veselības stāvokli iespējams uzlabot ķirurģiskā ceļā un apmēram katram piektajam pacientam dzīves gaitā būs nepieciešama atkārtota operācija. Bērnu invazīvās kardioķirurģijas programmā pieredzes apmaiņas nolūkos Bērnu slimnīcas speciālisti jau vairāk kā 10 gadus sadarbojas ar tādām starptautiski atzītām klīnikām kā Berlīnes Charité Sirds centrs Vācijā (German Heart Center Berlin), Kopenhāgenas universitātes slimnīcu Rigshospitalet Dānijā, Gaja un Svētā Tomasa slimnīcām (Guy's Guy's Hospital, St Thomas' Hospital) Londonā,