PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Cēsu klīnika jaunā veidolā

Doctus
Cēsu klīnika jaunā veidolā
Cēsu klīnikas publicitātes foto
Cēsu klīnikā pilnībā pārbūvētas rehabilitācijas, ambulatorā un ķirurģijas nodaļas, kā arī ambulatorās pediatrijas kabineti. Projekta īstenošanā ieguldīti 1,46 miljoni eiro.

Attīstības projektu mērķis bija modernizēt gandrīz pirms 50 gadiem celto ārstniecības korpusa ēku atbilstoši mūsdienu prasībām infrastruktūras un tehnoloģiju ziņā, lai nodrošinātu 21. gadsimtam atbilstošas pacientu ārstniecības un aprūpes iespējas. Veicot vērienīgus remontdarbus visos sešos ēkas stāvos (piecos virszemes stāvos, kā arī pagrabstāvā), klīnikai ir radīts jauns vizuālais tēls un vide, kas ir ērta un droša kā pacientiem, tā darbiniekiem. Vēl ir sagatavots tehniskais projekts, lai pārbūvētu telpas 170 m² patībā 1. stāvā, Bērnu slimību nodaļā ar dienas stacionāru, kuras plānotas Bērnu veselības centra rehabilitācijas pakalpojumiem.

3. stāvā esošā ambulatorā un rehabilitācijas nodaļa ieguvušas mūsdienīgas, labiekārtotas telpas pacientiem un darbiniekiem. Atturīgi skandināviskā dizainā dzīvinošus akcentus piešķir ārstniecības augu attēli, bet rehabilitācijas nodaļas pacienti nodarbību, procedūru starplaikos varēs baudīt cēsnieka, dr. Artūra Tereško tējas. Rehabilitācijas nodaļā, pateicoties rūpīgam un funkcionālam plānojumam, kā arī garākam speciālistu darba laikam, būs iespēja piedāvāt plašāku rehabilitācijas pakalpojumu klāstu, tajā skaitā, ūdens procedūras un grupu nodarbības fizioterapijas zālēs. Ambulatoriem pacientiem ir izveidota ērta, atsevišķa uzgaidāmā telpa ar elektroniski regulējamu rindu sistēmu. Pacientus šajās telpās konsultēs oftalmologi, otolaringologi, neirologi, ķirurgi, dermatologi venerologi, flebologi, anesteziologi reanimatologi, kardiologs un citi speciālisti. Endoskopiju un dienas centra pacientiem būs pieejamas arī vienvietīgas palātas.

2. stāvā - ķirurģijas nodaļā – nodrošinātas vienvietīgas un trīsvietīgas palātas ar 32 gultas vietām un  sanitāro mezglu katrā palātā, kā arī aprīkotas telpas pacientiem ar funkcionāliem traucējumiem, divas gultas vietas pēcoperācijas palātā, kā arī jaunas darba telpas ārstniecības personālam. Katrā telpā pieejama māsu/ārstu izsaukuma sistēma, darbojas pneimopasts ātrākai dokumentu, analīžu nosūtīšanai.

1. stāvā uzlabota ārstniecības vide bērniem un vecākiem Bērnu veselības centrā, kur izveidoti divi ārstu kabineti: viens ambulatorajiem pediatriem, otrs – dažādu specialitāšu ambulatorajiem bērnu ārstiem. Ar Cēsu Rotary kluba, piesaistot Rotary D2410 apgabala projektu fonda finansiālu atbalstu iegādātas ērtas mēbeles dzīvespriecīgās krāsās bērnu un vecāku uzgaidāmajai telpai, kas mazajiem pacientiem palīdzēs radīt pozitīvas emocijas. Šis atbalsts ļāva īstenot ieceri par mājīgu vidi tās vislabākajā izpildījumā.

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa : “Ļoti svarīgi ir tas, kā mēs darām lietas. Vienalga, vai tā ir ārstniecība, vai aprūpe, klīniskais atbalsts vai vadītāju veikums. Mēs šeit esam pacientu dēļ.”