PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Finansiāli stimulēs ģimenes ārstus, kuri piedalās vakcinācijā pret Covid-19

Doctus
Finansiāli stimulēs ģimenes ārstus, kuri piedalās vakcinācijā pret Covid-19
Freepik
Valdība atbalstījusi Veselības ministrijas ieceri papildu finansiāli stimulēt ārstu prakses, lai veicinātu aktīvāku ģimenes ārstu iesaisti vakcinācijā pret Covid-19

Tieši ģimenes ārstiem ir iespēja panākt straujāku mūsu riska grupu - senioru un hroniski slimojošo - aizsardzību pret Covid-19, - nnorādījis veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Papildu piemaksas par iedzīvotāju vakcināciju

Paredzēts, ka no šā gada 1. oktobra līdz 31. decembrim ģimenes ārsta prakse par katru ievadītu vakcīnas devu saņems 11,87 eiro piemaksu.

Palielinātas iepriekš noteiktās piemaksas par praksē reģistrētajiem vakcinētiem senioriem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām ar hroniskām slimībām:

  • 2 eiro par katru cilvēku, ja vakcinācijas aptvere ir līdz 60%;
  • 4 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 60% līdz 80%
  • 6 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 80% līdz 100%.

Papildu noteiktas piemaksas par pārējiem praksē reģistrētajiem vakcinētiem cilvēkiem:

  • 1 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir līdz 50%;
  • 3 eiro, ja aptvere ir no 50% līdz 70%;
  • 5 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 70% līdz 100%.

 Piemaksas saņems tikai par vakcināciju, kas veikta praksē reģistrētam cilvēkam.

Praksē nodarbinātajiem rehabilitācijas pakalpojumi

Lai stiprinātu emocionālo veselību ģimenes ārstu praksē nodarbinātajiem, paredzēta iespēja prakses personālam, kas iesaistīts vakcinācijā, nodrošināt iespēju saņemt veselības veicināšanas un rehabilitācijas pakalpojumus. Šim mērķim katrai praksei būs pieejami 440 eiro par veselības veicināšanas un rehabilitācijas pasākumiem, kas saņemti no 2021.gada 1. oktobra līdz 2022. gada 31. augustam.

Atbalstam ģimenes ārstu prakses var pieteikties, iesniedzot pieteikumus Nacionālajā veselības dienestā. Līdz šim ģimenes ārstu praksēm papildu piešķirts vairāk nekā 50 miljonu eiro liels Covid-19 finansējums, tostarp Covid-19 piemaksām un ar Covid-19 saistītajiem pakalpojumiem. 

No 1. oktobra vakcinācijā pret Covid-19 iesaistīta ikviena ģimenes ārsta prakse, kas sniedz valsts apmaksāto veselības aprūpi.