PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

PVO norāda, ka Covid-19 vakcīnas pasargā pret izplatītākajiem SARS-CoV-2 variantiem

Doctus
PVO norāda, ka Covid-19 vakcīnas pasargā pret izplatītākajiem SARS-CoV-2 variantiem
Pixabay
Covid-19 vakcīnas, kas pieejamas Amerikas Savienotajās valstīs un Eiropā nodrošina aizsardzību pret četriem galvenajiem koronovīrusa variantiem, kas šobrīd izplatās pasaulē.

"Visi līdz šim atklātie Covid-19 vīrusa varianti reaģē uz pieejamajām apstiprinātajām vakcīnām," ceturtdien preses konferencē paziņoja PVO Eiropas reģionālais direktors Hanss Kluge.

Kluge sacīja, ka B.1.617 variants, kas tagad Indijā nogalina tūkstošiem cilvēku, kur tas tika pirmo reizi atklāts, rada īpašas bažas. Šis variants ir izplatījies visos sešos PVO reģionos un ir atklāts 26 no 53 valstīm PVO Eiropas reģionā. Viņš teica, ka vairums gadījumu ir saistīti ar starptautiskiem ceļojumiem.

"Tas spēj ātri izplatīties un izspiest B.1.1.7 variantu, kas šobrīd ir kļuvis par dominējošo variantu Eiropā," viņš teica.

Kluge uzsvēra, ka, lai gan daudzi cilvēki vēl nav vakcinēti, visus variantus var kontrolēt ar sabiedrības veselības un drošības pasākumiem, piemēram, maskām un sociālo distancēšanos.

"Pagaidām mēs varam teikt, ka visi četri varianti reaģē uz pieejamajām vakcīnām," viņš teica. "Bet labākais veids, kā novērst slimības izplatību, ir palielināt vakcinācijas aptveri."

Pārējie varianti ir tie, kurus vispirms atklāja Brazīlijā (P.1) un Dienvidāfrikā (B.1.351).

Kluge teica, ka vakcinācijas programma samazina Covid-19 gadījumu skaitu PVO Eiropas reģionā, un saslimstības gadījumu skaits mēnesī samazinās par 60%. Bet viņš brīdināja, ka nevar pazaudēt modrību.

“Šis progress ir trausls. Mēs šādā situācijā esam bijuši jau iepriekš. Nepieļausim tās pašas kļūdas, kas tika pieļautas pagājušajā gadā un kuru rezultātā Covid-19 atgriezās, ”viņš teica.

Kluge norādīja, ka valstīm vajadzētu ierobežot starptautiskos ceļojumus. Bet Eiropas Savienība un Lielbritānija tieši nesen ir atvieglojušas nosacījumus starptautiskajiem ceļojumiem.

"Vakcīnas var būt gaisma tuneļa galā, taču šī gaisma nedrīkst mūs apžilbināt," viņš teica.

AVOTS: Pasaules Veselības organizācijas preses konference, 20 May, 2021.